• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Žilinka odmieta byť súčasťou „špinavých hier“ medzi exministrom vnútra a policajnými funkcionármi

Žilinka odmieta byť súčasťou „špinavých hier“ medzi exministrom vnútra a policajnými funkcionármi

Generálny prokurátor odmieta akékoľvek zasahovanie do personálnych nominácií.

20.7.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka zásadne odmieta akékoľvek jeho možné zasahovanie do personálnych nominácií v Policajnom zbore, o ktoré sa údajne cez konzultáciu s ním snažil bývalý minister vnútra Ivan Šimko.

Stanovisko generálnej prokuratúry

Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

„S bývalým ministrom vnútra SR sa generálny prokurátor nestretol ani jedenkrát, nekomunikoval s ním ani telefonicky. Pán Ivan Šimko ho nikdy nekontaktoval, a rovnako ho žiadnym spôsobom nekontaktoval ani generálny prokurátor,“ uviedla Drobová.

Zároveň podľa nej generálny prokurátor dôrazne žiada, aby nebol zaťahovaný do sporov medzi bývalým ministrom vnútra a policajnými funkcionármi, s ktorými nemá absolútne nič spoločné. „Dôrazne sa ohradzuje proti jeho zaťahovaniu do takýchto špinavých hier," dodala hovorkyňa.

Rozhodovanie o personálnych otázkach

Dočasne poverený riaditeľ policajnej inšpekcie Peter Juhás dnes povedal, že exminister vnútra chcel záležitosť dosadenia stíhaného policajného vyšetrovateľa Pavla Ďurku na post v inšpekcii prejednať aj s generálnym prokurátorom. Doplnil, že voči tejto požiadavke sa ohradil.

„Pánovi ministrovi som povedal, že je nepredstaviteľné, aby generálny prokurátor alebo akákoľvek iná osoba mimo štruktúr Úradu inšpekčnej služby rozhodovala o personálnych otázkach,“ zdôraznil Juhás.

Viac k téme: bývalý minister vnútra, Generálny prokurátor SR, Policajná inšpekcia
Zdroj: SITA.sk - Žilinka odmieta byť súčasťou „špinavých hier“ medzi exministrom vnútra a policajnými funkcionármi

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie