• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Žilinka nariadil okamžité preskúmanie Lučanského hospitalizácie, Kolíková pokus o samovraždu vylúčila

Žilinka nariadil okamžité preskúmanie Lučanského hospitalizácie, Kolíková pokus o samovraždu vylúčila

Kolíková na tlačovej konferencii dementovala tiež informácie o tom, že operácia, ktorú musel Milan L. postúpiť, trvala 11 hodín.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nariadil dôsledne a bezodkladne preskúmať okolnosti poškodenia zdravia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana L., ktorý je vo výkone väzby.

Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, nariadil to krajskému prokurátorovi v Prešove, keďže Milan L. je v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.

Museli ho operovať

O hospitalizácii Milana L. v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku informoval vo štvrtok 10. decembra týždenník .týždeň na svojej internetovej stránke. Milana L. museli operovať a v nemocnici ho stráži policajná eskorta.


Bývalý policajný prezident Milan L. sa vo väzbe o samovraždu nepokúsil. Na nedeľňajšej tlačovej konferencii to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Okrem iného uviedla, že zranenie, ktoré utrpel, si obvinený podľa jej dostupných informácií spôsobil pri cvičení.


Podľa šéfky rezortu spravodlivosti si policajný exprezident spôsobil zranenie, ktorého stav si následne zhoršil pokračovaním v cvičení. Kolíková zároveň podotkla, že o stave obvineného informovať nemôže, no môže potvrdiť, že jeho zdravotný stav nie je vážny.

Kolíková bude žiadať prešetrenie

Kolíková na tlačovej konferencii dementovala tiež informácie o tom, že operácia, ktorú musel Milan L. postúpiť, trvala 11 hodín. Zranenie policajného exprezidenta si mal všimnúť pracovník Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vo štvrtok 10. decembra ráno.


Podľa Kolíkovej pozná skutočný sled udalostí iba sám obvinený a cudzie zavinenie vylúčila. V pondelok 14. decembra plánuje poveriť konkrétne osoby prešetrením celej veci. Bývalý policajný prezident Milan L. dal podľa ministerky súhlas svojmu právnemu zástupcovi, aby o jeho zdravotnom stave informoval.


Bývalého prezidenta policajného zboru zatkla Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Judáš vo štvrtok 3. decembra po tom, ako sa dostavil na výsluch. Bol obvinený z trestného činu prijímania úplatku. Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku ho vzala v nedeľu 6. decembra spolu s ďalšími štyrmi obvinenými do väzby.


Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR. Ich trestná činnosť sa mala týkať najmä korupcie.

Lučanský sa mal vo väzbe pokúsiť o samovraždu

Fico: Pani ministerka Kolíková, okamžite vysvetlite, čo sa stalo vo väznici v Prešove Milanovi Lučanskému!

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie