• Dnes je: Piatok 24. marca 2023 meniny má Gabriel

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik a kritizuje aj prezidentku

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik a kritizuje aj prezidentku

Poslanca Alojza Baránika (SaS) zároveň zaráža, že v tejto situácii sa prezidentka  Zuzana Čaputová doposiaľ nerozhodla podať disciplinárny návrh na Maroša Žilinku.

27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Alojz Baránik požiadal predsedu ústavnoprávneho výboru o predvolanie si generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Podľa Baránika by mal Žilinka podať vysvetlenie toho, že „tajil a mlžil o tom, že jeho podriadené prokurátorky Habčáková a Cibuľová intervenovali na súde v prospech mocných figúr z prostredia Smeru-SD a Sme rodina.

Konanie bolo v rozpore s ústavou

Poslanec je presvedčený, že ich konanie bolo v rozpore s ústavou a zákonom, keďže na takú intervenciu nemali žiadne zákonné oprávnenie a vykazuje znaky marenia účelu trestného konania.

Považujem za neprípustné, aby systém ‚našich ľudí‘ pokračoval len vďaka tomu, že koalícia sa nechala obalamutiť Borisom Kollárom a zvolila spolu so Smerom-SD a fašistami za generálneho prokurátora najmenej vhodnú osobu,“ skonštatoval Baránik.

Čaputová nepodala disciplinárny návrh

Poslanca zároveň zaráža, že v tejto situácii sa prezidentka SR Zuzana Čaputová doposiaľ nerozhodla podať disciplinárny návrh na Maroša Žilinku.

Poukázal na to, že v zmysle disciplinárneho poriadku Najvyššieho správneho súdu SR je veľmi nedostatočne stanovená legitimácia na podanie takého návrhu a prakticky ho môže podať len prezident.

O to väčšia je potom zodpovednosť pani prezidentky pri zabezpečovaní riadneho chodu štátnych orgánov aj v tejto oblasti. Možno práve mnou navrhované podanie vysvetlenia generálneho prokurátora na ústavnoprávnom výbore a jeho priebeh bude tým, čo ešte chýba pani prezidentke k správnemu rozhodnutiu,“ domnieva sa Baránik.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Policajný funkcionár ukrýval svojho hľadaného príbuzného, vo funkcii končí

policajny funkcionar ukryval svojho hladaneho pribuzneho vo funkcii konci

24.3.2023 (SITA.sk) - Zástupca Okresného riaditeľa Policajného zboru v Pezinku Michal P. ukrýval osobu v pátraní, s ktorou bol v príbuzenskom vzťahu. Ako informuje televízia Joj na portáli noviny.sk, ide o odsúdeného Júliusa Kakaša. Ten figuroval v kauze krádeže kamiónov organizovanou zločineckou skupinou sýkorovcov.

Policajní pátrači podľa TV Joj zadržali Kakaša v dome písanom na uvedeného policajného funkcionára v Pezinku.

„Prezídium Policajného zboru pre JOJ 24 uviedlo, že policajný funkcionár z pezinskej polície končí na svojej funkcii a prípad je už vo vyšetrovaní Úradu inšpekčnej služby," uviedla televízia.

Kakaš sa podľa TV Joj so svojimi šoférmi podieľal na odvoze kamiónov z objektu spoločnosti CD Trade v Malých Bieliciach pri Partizánskom do areálu svojej firmy vo Veľkom Bieli.

„V roku 2010 sa u neho našli dva z ukradnutých kamiónov s novými značkami a sfalšovanými dokladmi. Jedno z vozidiel Július Kakaš používal za odmenu na skutku," dodala televízia.


Počasie