• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Žijeme v zlej dobe a na hádky tu nie je miesto, župani vyzývajú koalíciu na riešenie pandémie

Žijeme v zlej dobe a na hádky tu nie je miesto, župani vyzývajú koalíciu na riešenie pandémie

Iniciatívu podporujú všetci predsedovia samosprávnych krajov.

4.3.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedovia samosprávnych krajov sa obrátia na strany vládnej koalície s výzvou, aby sa namiesto nezmyselných hádok venovali manažovaniu pandémie a vládnutia. Po rokovaní združenia predsedov samospráv SK8 o tom informoval jeho predseda Jozef Viskupič. Županke a županom sa to podľa neho bez ohľadu na politickú príslušnosť darí.

„Ak máme jeden cieľ, poskytnúť verejnú službu obyvateľom, vieme sa dohodnúť, vieme ťahať za jeden povraz a máme výsledky,“ skonštatoval Viskupič.

S iniciatívou prišiel predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter. Politikom podľa Luntera nezostáva nič iné, len odložiť stranícke tričká a spolupracovať na tom, čo potrebujú ľudia. Teda odstraňovať riziko infekcie, ale odstrániť aj politický rozklad spôsobený nezhodami v politickom spektre.

Výzvu podporuje aj trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý reprezentuje stranu Smer - sociálna demokracia. „Myslím, že výzva je príklad, ako dokážu fungovať župani z rôzneho politického spektra. Máme aj iné názory, ale vždy sme sa snažili ich zblížiť a z tohto fungovania by si mala vziať príklad aj vláda,“ povedal Baška. Dodal, že žijeme v zlej dobe a preto práve teraz potrebujeme skôr stabilitu a nie hádanie a hašterenie.


Matovič podľa Sulíka najnovším statusom opäť ukázal, že do kresla premiéra nedorástol

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Pandémia COVID-19 je výsledkom klimatických zmien. Čína nemusí byť jediným ohniskom nových vírusov

Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný zrušiť zmluvu bez sankcií

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie