• Dnes je: Sobota 31. júla 2021 meniny má Ignác

Žena naletela falošnému americkému vojakovi, dobrovoľne mu poslala viac ako 280-tisíc eur

Žena naletela falošnému americkému vojakovi, dobrovoľne mu poslala viac ako 280-tisíc eur

Neznámy páchateľ sa so ženou skontaktoval prostredníctvom sociálnej siete a denne s ňou udržiaval písomný kontakt, aby si získal jej dôveru.

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie za pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu.

Neznámy páchateľ vystupujúci ako príslušník americkej armády v tajnej misii vylákal od poškodenej ženy najmenej 282-tisíc eur. O prípade informovala krajská trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Neznámy páchateľ sa skontaktoval so ženou prostredníctvom sociálnej siete a denne s ňou bol v písomnom kontakte, čím si získal jej dôveru.

„Následne od nej vylákal peniaze, ktoré previedla v niekoľkých čiastkach na rôzne čísla účtov. Zámienkou bol údajne zaslaný balík, ktorý mala žena prevziať. Avšak na to, aby sa k nej dostal, bolo potrebné uhradiť vysoké poplatky," uviedla polícia.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi 10- až 15-ročný trest odňatia slobody. „Polícia upozorňuje ľudí, aby neposielali peniaze niekomu, koho osobne nepoznajú. Podvodníci sofistikovane pod rôznymi zámienkami, ako je prísľub spoločného života alebo prísľub získania väčšieho finančného prospechu, dokážu predstierať akúkoľvek rolu, aby získali dôveru obete. Tú následne zmanipulujú a obeť sama dobrovoľne začne peniaze posielať neznámemu," dodala polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie