• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Žena klamala, že je doktorka a predstierala synovu rakovinu

Žena klamala, že je doktorka a predstierala synovu rakovinu

Matka presvedčila lekárov, že jej trojročný syn trpí rakovinou a potrebuje opiáty.

CINCINNATI 10. augusta (WebNoviny.sk) - V Spojených štátoch obvinili ženu, ktorá predstierala, že je doktorka a o svojom maloletom synovi tvrdila, že trpí posledným štádiom rakoviny a potrebuje preto nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť a opiáty.

Tvrdila, že je lekárka

Prokurátor porotcom na súde povedal, že Monika Burgettová presvedčila lekárov z detskej nemocnice v Cincinnati, že je doktorka, zatiaľ čo oni sa starali o jej trojročného syna. Doktor Robert Shapiro potvrdil, že sa žena stala súčasťou tímu zdravotníkov a jej synovi podávali oxykodón a metadón.


Žena tiež pre syna založila zbierku na webstránke GoFundMe, kde vyzbierala 40-tisíc dolárov (v prepočte zhruba 34-tisíc eur). Asistentka prokurátora Anne Flanaganová uviedla, že matka synovi oholila hlavu a obočie a takéto fotky použila na stránke zbierky.

Snažila sa len pomôcť

Právnik obvinenej tvrdí, že jej syn trpel mnohými zdravotnými problémami pretože sa narodil predčasne a žena sa mu len snažila pomôcť. Uviedol tiež, že jej bývalý manžel študoval na lekárskej fakulte a ona sa v určitom momente stotožnila s myšlienkou, že je lekárka.


Chlapca, ktorý má už päť rokov, minulý rok odobrali zo starostlivosti matky a od júna sa oňho stará otec.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie