• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Železničnú dopravu na úseku medzi Levicami a Podhájskou čakajú rekonštrukčné práce, viaceré vlaky nahradia autobusy

Železničnú dopravu na úseku medzi Levicami a Podhájskou čakajú rekonštrukčné práce, viaceré vlaky nahradia autobusy

Náhradné autobusy za vlaky jazdia od stanice v Leviciach po paralelnej ceste na trase Kalná nad Hronom, Lok, Horný Pial, Beša, Pozba k stanici Podhájska a opačne.

Železničnú dopravu na traťovom úseku medzi Levicami a Podhájskou od 7. do 9. septembra obmedzujú plánované rekonštrukčné práce. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z tohto dôvodu za viaceré vlaky zaviedla náhradnú autobusovú dopravu.

Výluky sa týkajú ôsmich rýchlikov

Týka sa to ôsmich rýchlikov na linke Bratislava hl. st. – Banská Bystrica a späť od štvrtka do soboty, ôsmich osobných vlakov vo štvrtok, v piatok a šiestich v sobotu. Národný osobný dopravca o tom informoval na portáli s tým, že vlaky pre výluku môžu meškať približne 25 minút, ale čakanie prípojných vlakov nezaručuje.

Náhradná autobusová doprava na spomínanom úseku v týchto dňoch funguje počnúc rýchlikmi Bratislava hl. st. 8:04 – Podhájska 9:33 – Levice 9:58 – Banská Bystrica 11:45 a Banská Bystrica 8:12 – Levice 10:01 – Podhájska 10:25 – Bratislava hl. st. 11:58.

Osobné vlaky nahradené autobusmi

Trvá po osobný vlak Nové Zámky 15:03 – Beša 16:05 – Levice 16:33 a rýchlik Banská Bystrica 14:12 – Levice 16:01 – Podhájska 16:25 – Bratislava hl. st. 17:58. Rekonštrukčné práce na infraštruktúre podľa železničiarov trvajú denne v čase od 8:40 do 16:30.

Náhradné autobusy za vlaky jazdia od stanice v Leviciach po paralelnej ceste na trase Kalná nad Hronom, Lok, Horný Pial, Beša, Pozba k stanici Podhájska a opačne. Výluka na úseku Levice – Podhájska má pokračovať aj v nasledujúcom týždni.


Traťový úsek Podhájska – Levice v dĺžke 28 kilometrov je súčasťou železničnej trate Nové Zámky – Zvolen dlhej 130 kilometrov.


Informácie o aktuálnych výlukách sú zverejnené na www.zssk.sk/vyluky/.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie