• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Železničnú dopravu na Slovensku komplikujú mimoriadne udalosti, vlaky výrazne meškali (video)

Železničnú dopravu na Slovensku komplikujú mimoriadne udalosti, vlaky výrazne meškali (video)

Vlaková doprava bola ráno na dve hodiny prerušená na úseku Mlynky – Hnilec v okrese Spišská Nová Ves.

Železničnú dopravu na Slovensku komplikujú aj vo štvrtok mimoriadne udalosti. Viaceré vlaky výrazne meškajú aj viac ako hodinu, na niektorých úsekoch boli odrieknuté, či nahradené autobusovou dopravou.

Porucha vedenia

Dôvodmi sú okrem vplyvu počasia aj prerušenie dopravy, problémy s infraštruktúrou či zrazenie človeka na koľajniciach.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala o rannom prerušení vlakovej dopravy na úseku Žarnovica – Nová Baňa pre poruchu trakčného vedenia. Obnovili ju po viac ako štyroch hodinách. Následkom prerušenia prevádzky na strednom Pohroní rýchliky z Banskej Bystrice do Bratislavy mali v Žarnovici oneskorenie dve hodiny, resp. v Žiari nad Hronom vyše sto minút.

Rýchlik z Levíc do Banskej Bystrice meškal z Novej Bane 75 minút, osobný vlak z Levíc do Zvolena z toho istého mesta 50 minút.

Spadnutý strom

Vlaková doprava bola ráno na dve hodiny prerušená na úseku Mlynky – Hnilec v okrese Spišská Nová Ves. V tomto prípade bol príčinou spadnutý strom na trati, v dôsledku čoho hlásené meškanie z Hnilca presiahlo 70 minút. Pre počasie národný dopravca odriekol spoj medzi Nálepkovom a Margecanmi, cestujúci mohli využiť iný osobný vlak.


ZSSK vo štvrtok nad ránom obnovila premávku medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou na Tatranských elektrických železniciach. V stredu večer tam vlaky prestali jazdiť tiež pre spadnutý strom. Za vlaky medzi Popradom a Starým Smokovcom nahradili autobusy.

ZSSK zaviedla náhradnú autobusovú dopravu za vlaky aj na úseku Zlaté Moravce – Šurany a späť. Dopravca zrušil viaceré osobné vlaky medzi Trnavou a Novými Zámkami, Trnavou a Leopoldovom, Nitrou a Topoľčanmi či rýchlik medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Náhradou mali byť iné vlaky.

Zrazená osoba

Rýchlik zo Žiliny s príchodom do hlavného mesta na poludnie mal v Trenčíne meškať 70 minút, zrazil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku.


Osobný vlak z Popradu do Liptovského Mikuláša už pred odchodom meškal hodinu, železničiari príčinu neuviedli. Osobné vlaky medzi Zvolenom a Čatou pre poruchu na infraštruktúre meškali z Krupiny skoro sto minút, opačný smerom zo Zvolena hodinu či pre vplyv počasia z Dobrej Nivy cez sto minút.


Nočný rýchlik z Nových Zámkov s plánovaným dojazdom do Košíc vo štvrtok ráno mal už na začiatku predpokladané meškanie zhruba dve hodiny, dôvodom bolo čakanie na prípoj. Pre uviaznutý nákladný vlak meškal v Kútoch takisto dve hodiny medzištátny vlak EuroCity z Prahy s príchodom v stredu v noci do Nových Zámkov.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie