• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Železnice obstarávajú čistenie vlakov za takmer 45 miliónov eur, vyhlásili verejnú súťaž

Železnice obstarávajú čistenie vlakov za takmer 45 miliónov eur, vyhlásili verejnú súťaž

Podľa verejnej súťaže dopravca plánuje podpísať rámcovú dohodu s viacerými uchádzačmi, lehota na predkladanie ponúk je 10. mája a tie majú platiť do 31. októbra.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) predpokladá vynaložiť na čistenie železničných koľajových vozidiel za štyri roky 44,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Poskytovateľ týchto služieb bude podľa vyhlásenej verejnej súťaže zabezpečovať čistenie osobných vozňov, hnacích koľajových vozidiel, prípojných vozňov, elektrických a motorových jednotiek, ako aj vybavenie vozidiel hygienickými potrebami, dezinfekciu a dezinsekciu ich interiérov aj ďalšie činnosti.

Čistenie vlakov

Súčasťou čistenia vlakov národného osobného dopravcu bude napríklad aj odstraňovanie exteriérových a interiérových grafitov, vysávanie a tepovanie kobercov, čalúnených sedadiel a opierok hláv, či pranie závesov, odvoz a zneškodnenie odpadu aj čistenie koľajiska od znečistenia vzniknutého pri vykonávaní služieb. Vyplýva to z informácií v oznámení o vyhlásení tendra vo Vestníku verejného obstarávania.

Výber poskytovateľa

ZSSK na základe výberu poskytovateľa služieb plánuje uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom, ponuky treba predkladať do 23. mája, pričom platiť musia dvanásť mesiacov.

Uchádzači o získanie zákazky majú okrem iných podmienok preukázať celkový obrat za posledné tri roky vo výške minimálne 33 miliónov eur, ako aj poskytovanie čistenia verejných dopravných prostriedkov v objeme aspoň 12 miliónov eur bez DPH za predchádzajúce tri roky.

Nákup skiel

Železničiari chcú tiež nakúpiť sklá do svojich koľajových vozidiel, hodnotu zákazky na dva roky odhadli na viac ako 1,1 milióna eur bez dane. Ide o nákup a dodanie bezpečnostných čelných a tvrdených skiel aj dvojskiel.


Podľa verejnej súťaže dopravca plánuje podpísať rámcovú dohodu s viacerými uchádzačmi, lehota na predkladanie ponúk je 10. mája a tie majú platiť do 31. októbra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie