• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Zelenskyj v otázke členstva v NATO vyzval na jednotnú odpoveď, Biden tvrdí, že naň Ukrajina nie je pripravená

Zelenskyj v otázke členstva v NATO vyzval na jednotnú odpoveď, Biden tvrdí, že naň Ukrajina nie je pripravená

Podľa ukrajinského prezidenta by to bol dôležitý odkaz, že sa NATO neobáva Ruska.

9.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pred nadchádzajúcim samitom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vo Vilniuse vyzval alianciu, aby poskytla Ukrajine jednotnú odpoveď na jej úsilie o členstvo. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Dôležitosť samitu

„Samit vo Vilniuse je veľmi dôležitý. Ak nepanuje jednota, pokiaľ ide o technické pozvanie Ukrajiny na vstup do aliancie, všetko je len otázkou politickej vôle nájsť správne znenie a pozvať Ukrajinu,“ vyjadril sa Zelenskyj v prednahratom rozhovore s ABC News, ktorý odvysielali v nedeľu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ukrajinského prezidenta by to bol „dôležitý odkaz, že sa NATO neobáva Ruska“. Kým nie je členom NATO, Ukrajina by mala dostať jasné bezpečnostné záruky.

Bidenovo vyjadrenie

„Len za týchto podmienok by naše stretnutie malo zmysel, inak je to len iná politika,“ dodal. Na otázku, či sa na samite zúčastní, Zelenskyj nedal definitívnu odpoveď. Povedal však, že ak by sa už o tom rozhodlo, necestoval by tam pre zábavu.

Americký prezident Joe Biden sa v rozhovore pre televíziu CNN, ktorý tiež odvysielali v nedeľu, vyjadril, že Ukrajina ešte nie je pripravená na členstvo v NATO. Predtým, ako aliancia môže začať zvažovať ukrajinské členstvo v NATO, sa tam musí skončiť vojna, povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, samit vo Vilniuse, ukrajinské členstvo v NATO, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj v otázke členstva v NATO vyzval na jednotnú odpoveď, Biden tvrdí, že naň Ukrajina nie je pripravená © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie