• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Zelenskyj poprel dobytie Bachmutu, jeho slová vraj boli nesprávne interpretované. V okolí mesta pokračujú prudké boje

Zelenskyj poprel dobytie Bachmutu, jeho slová vraj boli nesprávne interpretované. V okolí mesta pokračujú prudké boje

Mnohé médiá predtým Zelenského vyjadrenia o Bachmute nesprávne interpretovali tak, že potvrdil dobytie tohto mesta okupantmi.

21.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že ruské sily neobsadili Bachmut, čím spochybnil tvrdenia Moskvy, že mesto na východe Ukrajiny padlo do rúk Rusov.

Keď počas samitu G7 v japonskej Hirošime dostal od novinárov otázku týkajúcu sa Bachmutu, povedal: „Bachmut k dnešnému dňu nie je okupovaný Ruskou federáciou.“

Iba zem a veľa mŕtvych Rusov

Na otázku, či Bachmut má v rukách Ukrajina, predtým odvetil: „Myslím si, že nie, ale musíte pochopiť, že tam nič nie je. Nie sú tam žiadne budovy. Všetko zničili. Pre dnešok je Bachmut len v našich srdciach. Na tomto mieste nič nie je, len zem a veľa mŕtvych Rusov.“

Ukrajinskí predstavitelia medzičasom uviedli, že v okolí mesta pokračujú prudké boje. Námestníčka ministra obrany Hanna Maľarová zašla dokonca tak ďaleko, že uviedla, že ukrajinské jednotky z polovice obkľúčili mesto.

„To znamená, že postup našich jednotiek na predmestiach pozdĺž okrajov, ktorý stále trvá, nepriateľovi značne komplikuje prítomnosť v Bachmute,“ podotkla.

Putin zablahoželal žoldnierom

Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj povedal, že ukrajinskej armáde sa darí držať pozície v blízkosti Bachmutu.

„Prezident správne povedal, že mesto bolo v skutočnosti zrovnané so zemou. Nepriateľ je každý deň ničený masívnymi delostreleckými a leteckými útokmi a naše jednotky hlásia, že situácia je mimoriadne zložitá,“ vyhlásil Čerevatyj.

Len niekoľko hodín predtým ruské štátne tlačové agentúry informovali, že vodca Vladimir Putin zablahoželal žoldnierskej Wagnerovej skupine k „dokončeniu operácie na oslobodenie Artemivska“, čo je názov Bachmutu zo sovietskej éry.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie