• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Zelenskyj nazval Putina „slabochom“, vzburu wagnerovcov údajne podporovala až polovica Ruska

Zelenskyj nazval Putina „slabochom“, vzburu wagnerovcov údajne podporovala až polovica Ruska

V súvislosti s protiofenzívou Volodymyr Zelenskyj priznal ťažkosti na bojisku, ale hovorí, že Ukrajina „napreduje“.

3.7.2023 (SITA.sk) - Odozva ruského vodcu Vladimira Putina na nedávnu vzburu Wagnerovej skupiny pod vedením Jevgenija Prigožina bola „slabá“ a šéf Kremľa stráca kontrolu nad ruským národom. V exkluzívnom rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Putin čelil najväčšiemu ohrozeniu autority

Putin minulý mesiac čelil najväčšiemu ohrozeniu svojej autority za ostatné dve desaťročia, keď šéf spomenutej polovojenskej skupiny Prigožin spustil krátkodobú vzburu.

Počas nej si nárokoval kontrolu nad vojenskými zariadeniami vo dvoch ruských mestách a postupoval smerom k Moskve, no neskôr po intervencii samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka súhlasil s ukončením vzbury.

Vidíme Putinovu odozvu. Bolo to slabé,“ povedal Zelenskyj pre CNN počas víkendovej návštevy Odesy. „Vidíme, že neovláda všetko. To, ako sa Wagnerovci stiahli hlboko do Ruska a zabrali určité regióny, ukázalo, aké ľahké je urobiť to. Putin nemá kontrolu nad situáciou v regiónoch. Celá tá vertikála moci, ktorú mal, sa len rozpadá,“ dodal Zelenskyj.

Rusi fandili wagnerovcom

Niektorí Rusi fandili žoldnierom z Wagnerovej skupiny, keď Prigožin viedol bezprecedentnú vzburu.

Video geolokalizované a overené CNN zobrazuje davy jasajúcich ľudí vo chvíli, keď vozidlo šéfa skupiny 24. júna odchádzalo z mesta Rostov nad Donom na juhu Ruska. Zelenskyj povedal, že správy ukrajinských tajných služieb potvrdili, že Kremeľ vyhodnocoval mieru podpory Prigožinovi.

Údajne až polovica Ruska podporovala mecenáša wagnerovcov a vzburu polovojenskej skupiny.

Znovuzískanie Krymu

Kyjev sa momentálne usiluje o znovuzískanie území na juhu a východe Ukrajiny. Zelenskyj povedal, že konečným cieľom je oslobodiť Ruskom anektovaný polostrov Krym.

Nevieme si predstaviť Ukrajinu bez Krymu. Kým je Krym pod ruskou okupáciou, znamená to len jedno - vojna sa ešte neskončila,“ podotkol a zdôraznil, že mier bez Krymu nebude znamenať víťazstvo.

V súvislosti s protiofenzívou Zelenskyj priznal ťažkosti na bojisku, ale hovorí, že Ukrajina „napreduje“. „Minulý týždeň bol v prvej línii ťažký. Ale robíme pokroky. Ideme vpred, krok za krokom! Ďakujem všetkým, ktorí bránia Ukrajinu, a všetkým, ktorí vedú túto vojnu k víťazstvu Ukrajiny,“ zakončil Zelenskyj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie