• Dnes je: Utorok 27. februára 2024 meniny má Alexander

Zelenskyj chce od armády postup o pol kilometra denne, Ukrajina potrebuje výsledky (video)

Zelenskyj chce od armády postup o pol kilometra denne, Ukrajina potrebuje výsledky (video)

Postup ukrajinskej armáda dáva podľa prezidenta Volodymyra Zelenského štátu silu a motivuje celý svet, aby pomáhal.

23.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda musí každý deň postúpiť „o najmenej 500 metrov", uviedol príhovore prezident krajiny Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

„Ukrajina potrebuje výsledky každý deň, musíme odolávať ruským útokom, zabíjať okupantov a postupovať vpred. Musíme pokročiť aspoň o kilometer, aspoň o 500 metrov každý deň, ale musíme napredovať usporiadane, aby sme zlepšovali ukrajinské pozície a tlačili na okupantov," povedal Zelenskyj.

„Dáva to štátu silu. Motivuje to celý svet, aby nám pomáhal. A dokazuje to, že ruský teror nefunguje," dodal ukrajinský prezident.

Rusov neúspechy neodradili a na avdijivský front posielajú ďalších vojakov, blogeri však majú na situáciu iný názor

Ruská armáda podľa viacerých ukrajinských zdrojov pravdepodobne posiela ďalších vojakov na front pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe krajiny, aby podporila ofenzívne operácie napriek vysokým stratám. Uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).


Podľa inštitútu to naznačuje, že Moskva pravdepodobne neplánuje vzdať sa operácie v tomto smere. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Podľa ISW sú však ruskí vojnoví blogeri presvedčení, že ruská armáda prerušuje svoj postup na avdijivskom fronte preto, že ich pozície uviazli na „mŕtvom bode“. Ruská armáda vraj nie je schopná prekonať ukrajinské mínové polia pri Avdijovke a zničiť ukrajinskú logistiku, čo Ukrajincom umožňuje rýchlo presúvať vojakov do dôležitých oblastí frontu.

Ruská pravoslávna cirkev tajne verbuje bojovníkov pre potreby vojny na Ukrajine

Ruská pravoslávna cirkev vytvorila súkromné vojenské spoločnosti na nábor a výcvik bojovníkov pre potreby vojny na Ukrajine. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Tá na Telegrame uviedla, že ruská pravoslávna cirkev sa „zaoberala náborom a bojovým výcvikom žoldnierov pre vojnu proti Ukrajine“. Podľa SBU pri výbere potenciálnych bojovníkov sú „uprednostňovaní muži, ktorí už slúžili vo vojenských jednotkách agresorskej krajiny a majú bojové skúsenosti“.

Po zaradení žoldnierov do radov súkromnej vojenskej skupiny moskovskej cirkvi absolvujú vojensko-taktický a požiarny výcvik pod vedením inštruktorov ruských špeciálnych služieb,“ dodala SBU.

Ukrajinská bezpečnostná služba tiež uviedla, že s cieľom zamaskovať bojový výcvik organizátori „vykonávajú výcvik regrútov“ výlučne vo vnútri objektov ruskej pravoslávnej cirkvi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 27. február 2024

horoskopy na dnes utorok 27 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úlohy zvládnete bez problémov, komplikácie sa môžu objaviť vo vzťahu k partnerovi. Zamyslite sa nad jeho problémami a trochu sa pocvičte aj v tolerantnosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Najlepšie výsledky dosiahnete práve vďaka priamočiarosti a otvorenosti. Padli ste do oka vplyvnej osobe, ktorá vám chce pomôcť. Je na vás, či ponúknutú pomoc prijmete.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Zdá sa vám, že všetko spí? Musíte nazrieť pod pokrievku! Ak sa dnes nebudete v jednej veci viac snažiť, môžete počítať s neskoršími problémami.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes by sa nemali vyskytnúť žiadne väčšie problémy. Ak sa na vás obráti ktosi o radu pri riešení svojich problémov, neodmietajte. V budúcnosti ako keby ste našli.
Všetky Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie