• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Zdravotná starostlivosť v NÚSCH je už plne zabezpečená, ústav prijal nových pracovníkov

Zdravotná starostlivosť v NÚSCH je už plne zabezpečená, ústav prijal nových pracovníkov

Podľa zverejnených informácií od tohto mesiaca je ústav schopný zabezpečiť a poskytnúť celé spektrum diagnostických a liečebných výkonov diagnostickej a intervenčnej rádioangiológie.

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Zdravotná starostlivosť v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a.s. je plne zabezpečená. Uviedla to v stredu na tlačovej konferencii primárka Oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca (OZaT) Eva Goncalvesová.

Hromadná výpoveď zamestnancov

"Tak ako vedenie ústavu sľúbilo v septembri, to dodržalo. Od tohto mesiaca je ústav schopný zabezpečiť a poskytnúť celé spektrum diagnostických a liečebných výkonov diagnostickej a intervenčnej rádioangiológie," povedala novinárom.


V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď k 1. novembru tohto roka 11 zdravotníckych pracovníkov. "Samozrejme sme prijali niekoľko nových pracovníkov, ktorí už pracujú," poznamenal generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly. Ako pokračoval, v budúcom roku plánuje ústav rozbehnúť nový projekt, a to MR pracovisko.

S počtom sestier nie sú problémy

Podľa šéfa NÚSCH ústav nemá problém ani s počtom sestier. Predchádzajúceho primára oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie Ivana Vuleva nahradil doktor Petr Vařejka.


Národný ústav srdcových a cievnych chorôb so sídlom v Bratislave poskytuje zdravotnícke služby v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie ochorení srdca a ciev. Má štatút zdravotníckeho zariadenia s celoslovenskou pôsobnosťou. Od 1. januára 2009 je jeho súčasťou aj Detské kardiocentrum.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie