• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Zdeno Chára ukončil sezónu v Capitals. Bude pokračovať v kariére?

Zdeno Chára ukončil sezónu v Capitals. Bude pokračovať v kariére?

Slovák je vďačný za sezónu vo Washingtone, aj keď dúfal v iný koniec.

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový fenomén Zdeno Chára sa koncom minulého roka upísal na jednu sezónu do amerického Washingtonu. Jeho snom bolo zabojovať o Stanleyho pohár.

Ako najstarší a najvyšší muž v NHL bol stabilnou súčasťou obrany v Capitals. Jeho priemerný čas na ľade je 18.19 minút v 55 zápasoch skrátenej základnej časti.

Dobrý hokej

„Sezóna sa neskončila tak, ako by sme chceli, ale taký je život. Musíme ísť ďalej. Som vďačný za sezónu vo Washingtone. Od prvého dňa ma všetci vítali s otvorenou náručou, platí to o tréneroch, spoluhráčoch aj podpornom tíme. Veľmi mi uľahčili adaptovanie sa v novom prostredí. Strávil som tu príjemné chvíle a veľa zábavy. A hrali sme aj dobrý hokej," uviedol hokejista na webovej stránke NHL.

Na konto si pripísal i 10 kanadských bodov za 2 góly a 8 asistencií a 5 plusových bodov. Podpísanú mal iba jednoročnú zmluvu a od 28. júla sa z neho stane neobmedzený voľný hráč.

Čo bude ďalej?

Chára je držiteľom Stanleyho pohára z roku 2011. Nárok na hokejový dôchodok má už niekoľko rokov, no stále nevie, či bude pokračovať v kariére.

„Toto je rozhodnutie, ktoré nemôžem prijať len sám so sebou. Uvedomujem si, že dôležité slovo bude mať moja manželka aj deti. Porozprávame sa spolu o tom, potom si to nechám uležať v hlave a až potom sa definitívne rozhodnem," skonštatoval Chára.


Chára nesie odlúčenie od rodiny ťažko. Manželka Tatiana a ich 12-ročná dcéra Elliz s päťročnými dvojičkami Zackom a Benom zostali po celý čas v Bostone.


„Ľudia, ktorí tu boli, mi to celé veľmi uľahčili. Už sa však teším, keď budem môcť znova každý deň byť so svojou rodinou," uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie