• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Zbohom WhatsApp? Odborníčka vraví, že byť neustále online vytvára úzkosť a SMS môžu byť riešením

Zbohom WhatsApp? Odborníčka vraví, že byť neustále online vytvára úzkosť a SMS môžu byť riešením

WhatsApp môže vyvolávať spomenuté nežiaduce stavy predovšetkým u tých, ktorí si s niekým často píšu, trebárs aj v skupinových chatoch, kde sa do komunikácie zapája viac ľudí naraz.

Populárna aplikácia WhatsApp môže u ľudí vyvolávať úzkosť. Ako referuje web britského denníka Daily Mail, tvrdí to odborníčka na zoznamovanie Clarissa Bloom.

Osoby dostáva do úzkych

Tá uviedla, že aplikácia Marka Zuckerberga je príliš „invazívna“ a pre osoby, ktoré dostáva do úzkych jej časté používanie, by mohlo byť vhodnejším riešením používanie SMS.

WhatsApp môže vyvolávať spomenuté nežiaduce stavy predovšetkým u tých, ktorí si s niekým často píšu, trebárs aj v skupinových chatoch, kde sa do komunikácie zapája viac ľudí naraz. Bloom tvrdí, že takéto situácie vyvolávajú potrebu neustále kontrolovať telefón a držať krok s frekvenciou správ.

Vraví, že to sama zažila a bolo to pre ňu stresujúce. „Aj keď to boli vždy pekné správy od priateľov či rodiny, vyvolávalo to vo mne úzkosť, pretože som cítila potrebu okamžite reagovať,“ povedala Bloom.

Aplikáciu odinštalovala

Dodala, že takéto fungovanie by mohlo narušiť jej biorytmus. Niekedy vraj správy ani neotvárala, ale iba na dotykovom displeji potiahla prstom smerom nadol a pozrela si správu, aby ostatní nevideli, že si ju prečítala.

Tvrdí, že nakoniec odinštalovala WhatsApp a vrátila sa k SMS správam, aj keď to má nevýhody, keď napríklad dlhšie čaká na odpoveď.

Napriek tomu sa jej to zdá lepšie, pretože vraví, že pri WhatsAppe mala pocit, akoby bola permanentne „online“ a ľudia sa niekedy takmer urazili, že jej odpoveď trvala príliš dlho.

Upozornenia na telefóne

Iná používateľka Pearl Kasirye súhlasila s Bloom, no poukázala tiež na to, že WhatsApp ponúka možnosti, ako nebyť pod permanentným stresom.

Používatelia si napríklad môžu stlmiť upozornenia na svojom telefóne, v rámci samotnej aplikácie a môžu vypnúť „potvrdenia o prečítaní“, ktoré používateľovi oznámia, či bola ich správa zobrazená.

„Všimla som si, že ľudia mi píšu menej často a len mi volajú. Moja myseľ je určite uvoľnenejšia, necítim potrebu okamžite reagovať a to ma tiež prinútilo nepozerať sa v pracovnom čase na telefón, čo výrazne zvýšilo moju koncentráciu a produktivitu,“ skonštatovala Kasirye.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie