• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Zbierka pre deti s rakovinou je v plnom prúde. Prispejte aj vy

Zbierka pre deti s rakovinou je v plnom prúde. Prispejte aj vy

Na Slovensku ročne ochorie na rakovinu okolo 200 detí.

25.7.2023 (SITA.sk) -

  • Cieľom je vyzbierať 100 000 €
  • Peniaze poputujú na modernizáciu detského onkologického oddelenia
  • Deťom chýbajú pohodlné postele, úložný priestor aj prístupné kúpeľne

Práve tu pôsobí aj Deťom s rakovinou, n. o., ktorá už roky vytvára pre hospitalizované deti príjemnejšie a bezpečnejšie miesto na život. V súčasnosti má v pláne zmodernizovať Oddelenie veľkých detí od 6 do 18 rokov.

Pohodlná posteľ, úložný priestor na veci či ľahko prístupná kúpeľňa. Pre niektorých samozrejmosť, pre deti s rakovinou častokrát len pekná predstava. Takto to však byť nemusí. Deťom s rakovinou, n. o. spustila zbierku, z ktorej vyzbieraná čiastka poputuje na rekonštrukciu izieb a spoločných priestorov na detskej onkológii. Prispieť môžeš aj ty, jednorázovo alebo mesačne, čiastkou, ktorú uznáš za vhodné. Zbierku nájdeš tu.

Cieľom rekonštrukcie je poskytnúť deťom a ich rodičom moderné a bezpečné izby so vstavaným nábytkom, bezbariérovou kúpeľňou a prístrojmi na centrálny monitoring. Väčšie súkromie pacientom a ich rodinám zabezpečí transformácia trojlôžkových izieb na dvoj a jednolôžkové. Modernizácia prebehne aj v spoločných priestoroch a na pracoviskách personálu. V pláne je vybudovať aj práčovňu so sušičkou a v neposlednom rade aj senzorickú miestnosť na účely psychoterapie.

A prečo je tak dôležité, aby tieto deti žili v modernom prostredí? Hospitalizácia onkologického pacienta môže trvať aj viac ako rok. Počas tohto obdobia sa pohybuje iba v priestoroch oddelenia, nemôže ísť domov, do parku, ani na slnko. Priestor, v ktorom trávi všetok svoj čas, má preto obrovský vplyv na jeho psychickú pohodu. A tá výrazne ovplyvňuje aj dĺžku liečby a teda aj návrat do bežného života. A tento fakt nemôžeme ignorovať. Prispej aj ty na dobrú vec ešte dnes.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie