• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

Zbavením funkcie prokurátora Paloviča sa disciplinárna komisia bude zaoberať až v septembri

Zbavením funkcie prokurátora Paloviča sa disciplinárna komisia bude zaoberať až v septembri

Prokurátorovi dočasne pozastavil výkon funkcie ešte bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Rozhodnutie o prípadnom zbavení funkcie prokurátora Bystríka P. staršieho sa opätovne posunie. Vyplýva to z rozpisu disciplinárnych pojednávaní na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR.

Termín pojednávania sa presúval

Prokurátora v novembri 2020 rozhodnutím prvostupňovej disciplinárnej komisie zbavili funkcie pre kontakty a poskytovanie informácií podnikateľovi Marianovi K. Proti rozhodnutiu však prokurátor bratislavskej okresnej prokuratúry podal odvolanie.

Odvolacia disciplinárna komisia pôvodne vytýčila termín pojednávania na Krajskej prokuratúre v Žiline na 24. júna. Následne sa termín posunul na 20. júla. Momentálne je pojednávanie vo veci vytýčené na 9. septembra.

Prípadom sa zaoberala aj Etická komisia

Prípadom sa ešte v minulom roku zaoberala aj Etická komisia prokuratúry. Podľa jej stanoviska sa prokurátor Bystrík P. starší dopustil porušenia povinností prokurátora, keďže sa stretával najneskôr do leta 2018 v bratislavskom hoteli Albrecht alebo v kaviarni Fellini Cafe s kriminálne závadovou osobou a takisto s ňou komunikoval v aplikácii Threema. Obsahom pritom boli aj interné informácie z prostredia prokuratúry.

Prokurátorovi Bystríkovi P. dočasne pozastavil výkon funkcie ešte bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár v decembri 2019, keď bolo proti nemu začaté disciplinárne konanie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie