• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Záujem o stavebné sporenie vzrástol na začiatku roka o 40 percent

Záujem o stavebné sporenie vzrástol na začiatku roka  o 40 percent

Začiatok roka bol pre stavebné sporenie na Slovensku veľmi úspešný.

12.5.2023 (SITA.sk) - Podľa PSS výrazne vzrástol záujem ľudí o stavebné sporenie, ale aj o úvery na kúpu a rekonštrukciu bývania. Počet nových zmlúv stavebného sporenia sa počas prvých troch mesiacov tohto roka zvýšil až o 41,7 %. Záujem o stavebné sporenie pre deti vzrástol takmer o polovicu (45,9 %).

Klienti si počas prvých troch mesiacov tohto roka uzatvorili v Prvej stavebnej sporiteľni 18 394 zmlúv o stavebnom sporení, čo predstavuje nárast o 41,7 %. Objem cieľových súm sa v prvom kvartáli 2023 zvýšil oproti rovnakému obdobiu minulého roka

O 79,5 % na 603 miliónov eur.

"Význam stavebného sporenia pri finančnom plánovaní u ľudí na Slovensku výrazne narastá. Príprava na vyššie výdavky spojené s bývaním je obzvlášť dôležitá v dobe sprísňovania podmienok pri hypotékach a zdražovania úverov. Významnú úlohu tu zohráva práve stavebné sporenie môjDOMOV, ktoré už samotným nastavením parametrov sporenia umožňuje poistiť si nižšiu úrokovú sadzbu a zároveň mesačnú splátku v stavebnom úvere. Mnohí ľudia si uvedomujú, že spoliehať sa dnes iba na úverové financovanie pri plánovaní bývania sa nemusí vyplatiť," vysvetľuje riaditeľ úseku obchodu Prvej stavebnej sporiteľne Milan Baláž.

Výrazne sa tiež zvýšilo množstvo úverov, ktoré ľudia používajú na kúpu alebo rekonštrukciu svojho bývania. Prvá stavebná sporiteľná poskytla klientom v prvých troch mesiacoch tohto roka 3614 úverov, čo je o pätinu viac (19,27 %) ako v rovnakom období minulého roka. Ich objem vzrástol medziročne až o 74,9 %. "Úvery zo stavebného sporenia ponúkajú stabilnejšie podmienky a tiež dlhodobú garanciu nemennej úrokovej sadzby. To sa odzrkadľuje v stále vyššom dopyte zo strany klientov," hovorí Milan Baláž.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie