• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Zatkli muža podozrivého z navádzania ruského raketového útoku na Kramatorsk, zahynuli desiatky ľudí aj deti

Zatkli muža podozrivého z navádzania ruského raketového útoku na Kramatorsk, zahynuli desiatky ľudí aj deti

Útok zasiahol obľúbenú pizzeriu, ktorú navštevovali vojaci aj miestni obyvatelia.

28.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské úrady oznámili, že v stredu zatkli muža a obvinili ho z pomáhania Rusku pri nasmerovaní raketového útoku, pri ktorom zomreli desiati ľudia vrátane troch detí. Útok, ktorý v utorok večer zasiahol obľúbenú pizzeriu v meste Kramatorsk, ďalších 61 ľudí zranil, uviedla ukrajinská polícia.

Kramatorsk sa nachádza v Doneckej oblasti a sídli v ňom regionálne veliteľstvo ukrajinskej armády. Zasiahnutú pizzeriu pravidelne navštevovali žurnalisti, humanitárni pracovníci, vojaci aj miestni obyvatelia.

Bezpečnostná služba Ukrajiny informovala, že zadržala muža, ktorý je podozrivý z navádzania úderu na reštauráciu. Ide o zamestnanca miestnej firmy v oblasti prepravy plynu. Reštauráciu pre Rusov filmoval a informoval ich o jej obľúbenosti, konštatovala bezpečnostná služba na komunikačnej platforme Telegram.

Útok okrem reštaurácie poškodil aj 18 viacposchodových budov, päť škôl, dve materské školy, nákupné centrum, administratívnu budovu a rekreačnú budovu, uviedol gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko. Záchranári podľa jeho slov v troskách stále hľadajú telá a preživších.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie