• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Zastavme neopodstatnené šialenstvo, stálo nás už takmer pol miliardy eur, vyzýva vládu Progresívne Slovensko (video)

Zastavme neopodstatnené šialenstvo, stálo nás už takmer pol miliardy eur, vyzýva vládu Progresívne Slovensko (video)

Bihariová podotkla, že na Slovensku sme mohli mať 10 špičkových nemocníc či 31 miliónov dávok vakcín od Pfizer/BioNTech.

30.4.2021 (Webnoviny.sk) - Celoplošné testovanie nás už stálo takmer pol miliardy eur. V roku 2020 vyšlo štát celoplošné testovanie viac ako 72 mil. eur a za tzv. skríningové testovanie v roku 2021 zaplatil už viac ako 406 mil. eur.

Na tlačovej besede o tom informovala členka predsedníctva strany Progresívne Slovensko (PS) Lucia Plaváková s tým, že táto suma každým dňom narastá. Uviedla tiež, že nákup všetkých testov doteraz stál viac ako 287 mil. eur, tlač certifikátov stála viac ako pol milióna eur.

Predsedníčka PS Irena Bihariová podotkla, že za takmer pol miliardy eur mohlo mať Slovensko 10 špičkových nemocníc, mohli sme nakúpiť 31 mil. dávok vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech, alebo sme ich mohli použiť na zvýšenie počtu zdravotníkov v rezorte o 16-tisíc.

„Vláda musí naozaj okamžite zastaviť toto ekonomické, možno protiústavné a z epidemiologického hľadiska neopodstatnené šialenstvo,“ dodala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie