• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi

Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi

Loď by sa mala z prístupu pohnúť ďalej až začiatkom augusta.

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Do holandského Rotterdamu dorazila masívna kontajnerová loď, ktorá v marci takmer týždeň blokovala Suezský prieplav. Ever Given doplávala do kontajnerového terminálu Amazonehaven vo štvrtok ráno, mesiace po plánovanom termíne príchodu, a začali z nej vykladať náklad.

Loď by mala podľa rotterdamského prístavu zostať v Holandsku do 5. augusta, potom by mala vyplávať do anglického prístavu Felixstowe.

Ever Given, ktorá sa plaví pod panamskou vlajkou, smerovala do Rotterdamu, keď sa 23. marca neďaleko mesta Suez vzpriečila v prieplave a zasekla sa na brehu. Uvoľnenie trvalo šesť dní a okrem iného zahŕňalo flotilu silných remorkérov a bagrovacích plavidiel, ktoré odbagrovali 30-tisíc kubických metrov bahna a piesku.

Po tom, ako sa ju po šiestich dňoch podarilo uvoľniť, úrady nariadili, aby loď zostala zadržaná vo Veľkom horkom jazere uprostred kanála, než sa majitelia a egyptské úrady dohodnú na urovnaní. Po troch mesiacoch sporu a rokovaní loď opustila prieplav začiatkom tohto mesiaca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie