• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video)

Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video)

Demokratické strany by podľa Šeligu mali povedať Hlasu jasné nie a prestať zavádzať voličov, že by s ním mohla vzniknúť dobrá vláda.

22.9.2023 (SITA.sk) - Prioritou programu Demokratov pre spravodlivosť je zásadná reforma prokuratúry, zrušenie paragrafu 363 a zakotvenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do ústavy. Uviedol to poslanec Juraj Šeliga (Demokrati) na piatkovej tlačovej besede.

Vyšetrovanie Špeciálnej prokuratúry

„Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa vo včerajšej večernej diskusii priznal, že Hlas chce zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Pellegrini, ktorý je ešte stále pre niektorých nádej na koaličného partnera v demokratickej vláde, osem dní pred voľbami otvorene hovorí, že chce zrušiť špeciálnu prokuratúru, a tak v podstate zastaviť vyšetrovanie závažnej korupcie jeho a smeráckych nominantov,” upozornil Šeliga a dodal, že špeciálna prokuratúra vyšetruje tie najzávažnejšie kauzy v krajine.

„My chceme ÚŠP chrániť v ústave, Pellegrini ho chce zrušiť, podriadiť Žilinkovi, a tak zamiesť všetky vyšetrovania pod koberec,” doplnil poslanec.

Koalícia Hlasu so Smerom

„Podľa medializovaných informácií drvivá väčšina vedenia strany Hlas chce koalíciu so Smerom, čím sa definitívne rozplýva ilúzia niektorých politikov o demokratickej vláde s Hlasom," uviedol Šeliga.

Pokračoval stým, že by Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita mali vylúčiť Hlas zo spolupráce a ponúknuť voličom možnosť dobrej demokratickej vlády bez Hlasu.

Dá sa to, nielen bez Smeru, ale aj bez Hlasu. Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď na tlačovej besede súčasne priblížil ďalšie informácie o kauze Vírus.

Prepojenie účastníkov kauzy Vírus

„Prepojenie účastníkov tejto kauzy na politické strany Smer a SNS je viac ako zrejmé. Obvinený Martin K. bol poradcom smeráckeho ministra obrany Glváča pre oblasť IT a je priamym rodinným príbuzným jedného z poslancov strany Smer. Martin K. spoločne so Skuhrom a Balciarom vymysleli schému, ako vytiahli milióny nás všetkých z nákupu systémov pre Vojenské spravodajstvo," uviedol Naď.

Vysvetlil, že umelo vytvorili spoločnosť, ktorá nakúpila od dodávateľa systémy za bežnú trhovú cenu 116,5 milióna eur a následne systémy predali štátu za 190,7 milióna eur.

„To je presne ten rozdiel, tá spôsobená škoda 74,2 milióna, o ktorej sa hovorí v kauze vírus. Dovolím si povedať, že nikdy nebola korupcia bližšie poslancom Smeru a Hlasu ako teraz” vyhlásil Naď a uzavrel s tým, že o zmluvách museli vedieť aj ministri za Smer a SNS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie