• Dnes je: Štvrtok 13. mája 2021 meniny má Servác

Zasadá pandemická komisia, premiér Matovič ohlási nové zmeny pre Slovensko (video)

Zasadá pandemická komisia, premiér Matovič ohlási nové zmeny pre Slovensko (video)

Od pondelka 16. novembra by sa mohli otvoriť divadlá, kiná a kostoly maximálne do 50 percent kapacity ich priestorov.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO), minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), hlavný hygienik Ján Mikas a ďalší rokujú o 11. hodiny na Pandemickej komisii, po ktorej očakávame tlačovú konferenciu.

Premiér Matovič podotkol, že od pondelka 16. novembra by sa mohli otvoriť divadlá, kiná a kostoly maximálne do 50 percent kapacity ich priestorov.

Dodal, že takýto návrh predložil na štvrtkovom (12. novembra) zasadnutí konzília, ktoré s ním súhlasilo. Súčasťou návrhu je aj otvorenie posilňovní a plavární pre športové kluby maximálne do šiestich ľudí.

„Taktiež sa uvažuje nad umožnením nižších profesionálnych líg,“ dodal premiér s tým, že verí, že návrhy konzília dostanú dnes na zasadnutí pandemickej komisie podporu.


Rovnako sa od pondelka obnovuje školské vyučovanie aj v stredných špeciálnych školách, odborných učilištiach a praktických školách. Obnovuje sa aj prevádzka školských internátov a zariadení školského stravovania pre žiakov stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.

Premiér pripúšťa, že komunitné testovanie pre kritiku Sulíka nebude. "Ako presvedčím ľudí o komunitnom testovaní, keď kľúčový koaličný partner povie, že je to hlúposť?" povedal novinárom Matovič pri príchode na pandemickú komisiu. Dodal, že stranu SaS v koalícii chce a Sulíka nezvažuje odvolať.


Takže moje návrhy boli práve na Pandemickej komisii schválené:

1) od pondelka otvorené divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50%

2) fitness a plavárne, max. 6 osôb, 15m2/os

3) spustená Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, zatiaľ bez divákov

Zdroj: Facebook Igor Matovic

Tlačová konferencia


Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini žiada premiéra Igora Matoviča, aby zrušil zákaz zhromažďovania a otvoril aj ostatné prevádzky, vrátane reštaurácií, štadiónov či fitnescentier.


Ak nie je hygienickým rizikom polovica kapacity kina, divadla, či kostola, potom je podľa neho neprijateľné, aby naďalej bol v platnosti zákaz zhromažďovania.


„Rovnako potom nie je rizikom ani desať ľudí v reštaurácii alebo sto ľudí na štadióne, ak dodržia všetky hygienické predpisy. Žiadam preto premiéra Matoviča, aby sa prestal hrať na sultána a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené, ale umožnil ľuďom slobodne žiť a dýchať,“ uviedol Pellegrini s tým, že premiér definitívne potvrdil, že jeho opatrenia proti koronavírusu nemajú žiadnu logiku a riadia sa len jeho momentálnymi emóciami.


„Útokmi sa koaličného partnera sa snaží zúfalo odviesť pozornosť zamaskovať svoje vlastné zlyhanie a nezmyselnosť nápadu celoplošného komunitného testovania. Igor Matovič zlyhal na plnej čiare a je načase, aby vrátil ľuďom ich práva a slobodu,“ dodal Pellegrini.


Sulík toto robil aj Radičovej, koalícia má podľa Matoviča držať spolu a nie si robiť „trápnučké naschvály“


Matovič prestáva byť vládcom situácie, SaS je víťazom. Takto vyzerajú konce volebných období

Matovič stráca pôdu pod nohami a zatýkanie nominantov Smeru mu nepomôže, tvrdí politológ

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie