• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Záplavová voda z Kachovskej priehrady klesla o 20 centimetrov, ale stále dosahuje viac ako päť metrov

Záplavová voda z Kachovskej priehrady klesla o 20 centimetrov, ale stále dosahuje viac ako päť metrov

Šéf vojenskej administratívy Chersonskej oblasti ubezpečil, že úrady pomôžu s evakuáciou, presídľovaním a materiálnou pomocou.

9.6.2023 (SITA.sk) - Voda zo zničenej Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny začína v Chersonskej oblasti pomaly klesať.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na šéfa vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Oleksandra Prokudina, v noci na piatok voda klesla približne o 20 centimetrov. Naďalej pokračuje evakuácia ľudí a zvierat.

„Pozdĺž pravého brehu je hladina vody na úrovni 5,38 metra, v Chersone je to 5,35 metra. Už teraz vidíme, že voda cez noc klesla o 20 centimetrov. K dnešnému ránu (piatok, 9. jún 2023) bolo v Chersonskej oblasti zaplavených 3 624 domov v 32 obciach, evakuovaných bolo 2 352 ľudí a asi 550 zvierat,“ napísal Prokudin na Telegrame.

Zároveň vyzval každého, kto sa nachádza v záplavovej zóne, aby odišiel a nesnažil sa zdržiavať tam, pretože takto sa ľudia podľa neho vystavujú nebezpečenstvu. Ubezpečil, že úrady pomôžu s evakuáciou, presídľovaním a materiálnou pomocou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie