• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

Štátni zamestnanci budú môcť dva dni voľna vyčerpať do konca roka.

30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Štátni zamestnanci v Českej republike zaočkovaní v tomto roku proti ochoreniu COVID-19 budú mať nárok na dva dni voľna naviac. Tento nápad v priebehu týždňa predstavil český premiér Andrej Babiš (ANO) a v piatok ho schválila vláda. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz

Viac o téme: Koronavírus

Podľa predsedu českej vlády dva dodatočné dni voľna budú môcť zaočkovaní štátni zamestnanci vyčerpať do konca roka. S odborovými zväzmi preto Babiš podpísal dodatok ku kolektívnej zmluve.

Motivácia pre ďalších

Český premiér tvrdí, že aj veľké súkromné firmy zamestnancov motivujú, aby sa dali zaočkovať. Na podobné zvýhodnenie vakcinovaných zamestnancov premiér vyzval aj kraje a všetky súkromné spoločnosti.

„Nenašiel som iný spôsob motivácie,“ konštatoval Babiš, ktorý tvrdí, že ide o spravodlivý krok. „Toto považujeme za motiváciu, aby sa očkovali aj ďalší,“ dodal.

Žiaden dopad na rozpočet?

Babiš odmietol názory, že by opatrenie, ktorým sa poskytnú dva dni plateného voľna takmer pol miliónu štátnych zamestnancov, malo dopady na štátny rozpočet.

Odhad hlavného ekonóma Trinity Bank Lukáša Kovandu, podľa ktorého toto opatrenie pripraví českú ekonomiku o 21 miliárd korún, označil za nezmysel. „Nie je nijaký dopad na štátny rozpočet,“ tvrdí Babiš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie