• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Zaočkovaní ľudia Pfizerom budú zrejme do roka potrebovať tretiu dávku vakcíny, tvrdí šéf spoločnosti

Zaočkovaní ľudia Pfizerom budú zrejme do roka potrebovať tretiu dávku vakcíny, tvrdí šéf spoločnosti

Ochrana časom oslabuje, ale po šiestich mesiacoch je stále extrémne, extrémne vysoká.

Do šiestich až dvanástich mesiacov po zaočkovaní vakcínou proti koronavírusu od konzorcia Pfizer/BioNTech bude zrejme potrebná tretia dávka. Vyjadril sa tak výkonný riaditeľ Pfizeru Albert Bourla, podľa ktorého to naznačujú dáta používania látky za skutočných podmienok. Informuje o tom televízia CNN.

Ochrana časom oslabuje

Bourla na podujatí CVS Health Live, ktoré zverejnili na sociálnej sieti Facebook, uviedol, že dáta z používania v reálnom prostredí ukazujú účinnosť vakcíny proti variantu koronavírusu B.1.351, ktorý po prvý raz identifikovali v Juhoafrickej republike.

„Ochrana časom oslabuje, ale po šiestich mesiacoch je stále extrémne, extrémne vysoká,“ vyjadril sa. „Ak sa ma pýtate, na základe týchto dát si myslím, že bude potreba preočkovania,“ dodal Bourla.

Chránení ste tak, ako váš sused

Šéf farmaceutickej firmy sa vyjadril, že sa ešte len uvidí, ako často bude potrebné preočkovanie. Pravdepodobné podľa neho však je, že tretia dávka bude potrebná „niekde medzi šiestimi a dvanástimi mesiacmi a potom bude ročné preočkovanie. Treba to ale všetko potvrdiť“.


„Počas pandémií ste chránení tak, ako je váš sused,“ skonštatoval Bourla s tým, že preto je potrebné, aby svojich obyvateľov zaočkovali všetky krajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie