• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Zamieri Tomáš Tatar do Colorada Avalanche? Expert vysvetlil, prečo by ho mal klub zobrať, ale musí sa uskromniť

Zamieri Tomáš Tatar do Colorada Avalanche? Expert vysvetlil, prečo by ho mal klub zobrať, ale musí sa uskromniť

Tatar zarábal v ostatných dvoch sezónach 4,5 milióna dolárov, no toľko už zrejme nedostane.

4.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar je od 1. júla neobmedzeným voľným hráčom po tom, ako mu vypršala platnosť zmluvy s klubom New Jersey Devils zo zámorskej NHL.

O služby skúseného 32-ročného krídelníka by sa mal podľa Marka Zlomislica z portálu The Hockey Writers zaujímať klub Colorado Avalanche, ktorý pred rokom získal Stanleyho pohár.

Najviac polarizujúci hráč

"Na trhu s voľnými hráčmi zrejme nie je viac polarizujúci hráč ako Tatar. Od začiatku sezóny 2018/2019 mal priemer 21 gólov a 52 bodov v základnej časti, no v play-off za ten čas nazbieral len štyri body v 27 zápasoch. Len málo hráčov malo také rozdiely, čo mohlo niektoré tímy ašpirujúce na Stanley Cup odradiť od toho, aby mu ponúkli slušnú zmluvu. Aj keď jeho výsledky v play-off sú znepokojivé, perfektne sa hodí do tímu ako Avalanche," napísal Zlomislic a vysvetlil, prečo by mal klub z Denveru angažovať práve Tatara.

"V minulej sezóne patril Tatar do prvej štvrtiny najlepších útočníkov v NHL v počte striel, strieľaných prihrávok, šancí, šancí vedúcich ku gólom a nebezpečných asistencií pri plnom počte hráčov na ľade. Popri tom bol nadpriemerný v zavážaní puku do útočného pásma a zakladal akcie z protiútokov aj z útočného tlaku. V Colorade ho môžu často využívať v presilovkách a v tretej formácii, kde by nemusel toľko myslieť na bránenie. Napríklad s Rossom Coltonom by mohli vytvoriť jeden z najlepších tretích útokov v lige," myslí si odborník.

Štyri a pol milióna nedostane

Ak chce pokračovať v kariére, musí sa uskromniť.

"Colorado si ani zďaleka nemôže dovoliť dať mu taký plat. Ak by však Tatar chcel využiť pôsobenie v tíme Avalanche na napravenie si reputácie a vysokou produktivitou by si zlepšil pozíciu pred budúcim letom, mohol by byť jednou z najvýhodnejších akvizícii na jeden rok," uzavrel Zlomislic.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie