• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Zamieri Milan Škriniar z Milána do Paríža k Messimu a spol.? Štedrá ponuka slovenského obrancu možno zlomila

Zamieri Milan Škriniar z Milána do Paríža k Messimu a spol.? Štedrá ponuka slovenského obrancu možno zlomila

Škriniar by mal v Paríži zarábať 7,7 milióna eur ročne v čistom, čo je viac ako dvojnásobok jeho súčasnej gáže.

24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar pravdepodobne opustí taliansky klub Inter Miláno a prestúpi do tímu francúzskeho šampióna Paríž St. Germain. Tvrdí to popredný taliansky športový denník La Gazzetta dello Sport.

V súvislosti s kapitánom slovenského národného mužstva sa už niekoľko týždňov v médiách špekuluje, že by mohol posilniť hviezdny parížsky klub, v ktorom by sa mohol stať spoluhráčom Argentínčana Lionela Messiho, Francúza Kyliana Mbappého, Brazílčana Neymara či španielskeho beka Sergia Ramosa.

Je to vraj už iba na kluboch

Podľa spomenutého talianskeho periodika Škriniar spočiatku nebol naklonený transferu do PSG, no pod vplyvom štedrej ponuky z Parku princov a skutočnosti, že jeho milánsky zamestnávateľ potrebuje financie, údajne v ostatných dňoch zmiernil svoj postoj a súhlasil s prestupom do francúzskej metropoly.

Teraz je už údajne na kluboch, aby našli spoločnú reč, čo sa týka podmienok transferu.

Inter žiada 80 miliónov eur

Inter údajne požaduje za hráča odstupné vo výške 80 miliónov eur, no podľa La Gazzetta dello Sport by Parížania mohli túto cifru trochu skresať.

Dvadsaťsedemročný Škriniar pôsobí v tíme "nerazzurri" od roku 2017, keď prišiel zo Sampdorie Janov. Za Inter dosiaľ odohral 215 súťažných duelov, v ktorých zaznamenal 11 gólov. V drese Milánčanov získal majstrovské "scudetto" v Serie A, triumfoval v Talianskom pohári aj tamojšom superpohári.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie