• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Zamestnávatelia chcú stratégiu návratu k normálnemu životu, vládu kritizujú za chaoticky prijímané opatrenia

Zamestnávatelia chcú stratégiu návratu k normálnemu životu, vládu kritizujú za chaoticky prijímané opatrenia

Firmám i obyvateľstvu dlhodobo chýba cestovná mapa, ktorá by umožňovala predvídať jednotlivé kroky vlády či hygienikov.

21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia vyzývajú vládu, aby do boja s koronakrízou vniesla koncepčnosť a strategický prístup. Nepredvídateľnosť prijímaných opatrení, absencia odbornej diskusie či akejkoľvek stratégie podľa nich ešte viac umocňujú negatívne dopady pandémie na podnikateľské prostredie i spoločnosť.

Chýba cestovná mapa

Zároveň požadujú okamžitú prezentáciu celkovej stratégie návratu k normálnemu životu. Informujú o tom prostredníctvom štvrtkovej tlačovej správy.

Členovia Asociácie priemyselných zväzov, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR a Republikovej únie zamestnávateľov sú znepokojení pretrvávajúcou nekoncepčnosťou riadenia protipandemických opatrení.

"Firmám i obyvateľstvu dlhodobo chýba cestovná mapa, ktorá by umožňovala predvídať jednotlivé kroky vlády či hygienikov," konštatujú.

Zmeny na poslednú chvíľu

Mnohé opatrenia sú podľa nich prijímané chaoticky a často oznamované či menené na poslednú chvíľu. Firmám to spôsobuje nemalé problémy a sťažuje akékoľvek i krátkodobé plánovanie.


Osobitným problémom je podľa zamestnávateľov aj školstvo a predlžovanie distančného vzdelávania detí. "Ak sa situácia nezmení, v budúcnosti budeme čeliť obrovskému prepadu vzdelanostnej úrovne žiakov a študentov. Dištančné štúdium v dnešnej forme nie je dostatočnou náhradou prezenčného štúdia," upozorňujú.


Z pohľadu zamestnávateľských organizácií je pritom alarmujúca situácia v strednom, ale aj vysokom školstve.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie