• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Zamestnávatelia budú môcť od pracovníkov vyžadovať potvrdenie o očkovaní, schválila maďarská vláda

Zamestnávatelia budú môcť od pracovníkov vyžadovať potvrdenie o očkovaní, schválila maďarská vláda

Počty nových infekcií aj úmrtí sú v Maďarsku aktuálne najvyššie od jarného vrcholu pandémie.

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Súkromní zamestnávatelia v Maďarsku budú môcť od svojich zamestnancov vyžadovať potvrdenie o očkovaní proti koronavírusu ako podmienku pre výkon práce. Oznámil to vo štvrtok šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás.

Povinné nosenie masiek

Gulyás na tlačovej konferencii ďalej informoval, že vláda bude vyžadovať očkovanie aj od verejných zamestnancov. O zavedení tejto povinnosti na úrovni miestnych samospráv budú môcť rozhodnúť starostovia.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka bude tiež povinné nosenie tvárových masiek vo verejnej doprave a návštevy zdravotníckych zariadení budú s výnimkou nevyhnutných prípadov zakázané, uviedol ďalej Gulyás.

Vakcín majú dostatok

Vo štvrtok v Maďarsku zaregistrovali 4 039 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od polovice apríla a takmer dvojnásobok hodnoty spred týždňa. Ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 45 ľudí, čo je najviac od mája.

Podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) v Maďarsku síce je dostatok vakcín, zaočkovaných je však menej ako 70 percent dospelej populácie. Priemer Európskej únie predstavuje 80 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie