• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Zamestnávatelia a SZČO môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za február

Zamestnávatelia a SZČO môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za február

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár Čestné vyhlásenie - Odklad poistného za február 2021.

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za február 2021. Lehota splatnosti sa im predĺži do 30. júna 2021.

Predĺženie lehoty

Ako informovala hovorkyňa Zuzana Dvoráková, odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za február 2021 platí pre povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie však za zamestnanca.

Využiť môžu aj listinnú podobu formulára

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár Čestné vyhlásenie - Odklad poistného za február 2021, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného.

V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne. Formulár odporúča poisťovňa zaslať najneskôr do uplynutia splatnosti poistného za február 2021.

Viac k téme: odklad splátok, sociálne odvody, SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba, zamestnávatelia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie