• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Zamestnávatelia a SZČO môžu požiadať odklad splatnosti poistného, Sociálna poisťovňa zverejnila potrebné tlačivo

Zamestnávatelia a SZČO môžu požiadať odklad splatnosti poistného, Sociálna poisťovňa zverejnila potrebné tlačivo

Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a SZČO môžu žiadať o odklad splatnosti poistného.

Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za apríl tohto roka.

Lehota splatnosti sa im predĺži do 30. júna tohto roka. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za apríl platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca.

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár Čestné vyhlásenie – Odklad poistného za apríl 2021, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného.

„V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne,“ dodala poisťovňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie