• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Zamestnanosť v EÚ dosiahla rekordnú úroveň, druhá najnižšia bola v Grécku

Zamestnanosť v EÚ dosiahla rekordnú úroveň, druhá najnižšia bola v Grécku

Zamestnanosť v EÚ klesla v roku 2020 na 72 percent v dôsledku pandémie COVID-19.

30.4.2023 (SITA.sk) - Zamestnanosť v Európskej únii (EÚ) vo vekovej skupine 20 až 64 rokov bola vlani na úrovni 75 percent. Išlo o najvyššiu mieru zamestnanosti v Únii od roku 2009, od ktorého sú údaje k dispozícii.

V roku 2021 sa však zotavila na 73 percent a v minulom roku stúpla o dva percentuálne body. Vo štvrtok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V rámci členských krajín EÚ malo v roku 2022 jedenásť štátov mieru zamestnanosti nad úrovňou 78 percent, pričom najvyššia bola v Holandsku (83 %) a vo Švédsku a Estónsku (zhodne 82 %).

Najnižšia miera zamestnanosti bola v Taliansku (65 %), Grécku (66 %) a Rumunsku (69 %). Na Slovensku bola vlani miera zamestnanosti na úrovni 76,7 percenta.

V minulom roku malo v EÚ 22 percent zamestnancov vyššiu kvalifikáciu, ako vo svojom zamestnaní potrebujú. Medzi mužmi to bolo 21 percent a medzi ženami 23 percent. Podiel žien s vyššou kvalifikáciou, ako v zamestnaní potrebujú, bol väčší ako podiel mužov v 19 z 27 členov EÚ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie