• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Zamestnanci Volkswagenu Slovensko zostanú doma niekoľko týždňov, závod čaká komplexná údržba

Zamestnanci Volkswagenu Slovensko zostanú doma niekoľko týždňov, závod čaká komplexná údržba

Zimná odstávka výroby potrvá v Bratislave do 22.

20. decembra (WebNoviny.sk) - V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) sa chystá takmer štvortýždňová zimná odstávka výroby. Automobilka sa bude pripravovať na príchod nových projektov a vykonávať údržbu zariadení.

Linky v bratislavskom závode sa zastavia v sobotu 23. decembra 2017 a v plnom rozsahu sa zamestnanci vrátia do práce 22. januára 2018. Informovala o tom automobilka v stredu v tlačovej správe.


Odstávka výroby sa týka aj martinského závodu, kde sa výroba obnoví 2. januára 2018 a aj Nástrojárne v Stupave, kde potrvá odstávka do 8. januára 2018.

Údržba a kontrola zariadení

„Tisícky zamestnancov najväčšej firmy na Slovensku strávia vianočné a novoročné obdobie doma vďaka plánovanej celozávodnej dovolenke. V nasadení zostáva vyše tisícka zamestnancov VW SK a pracovníci viacerých dodávateľských firiem. Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas nepretržitej výroby. Časovo náročné prestavby súvisia predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8, ktoré budú integrované do segmentu VW / Audi,“ uviedla hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.


Ako dodala, počas plánovanej odstávky výroby sa vo Volkswagene pravidelne uskutočňuje tiež komplexná údržba a kontrola zariadení.

Jeden z najväčších zamestnávateľov

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac než 5 miliónov vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva 12 700 ľudí.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie