• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Zamestnanci Dopravného podniku mesta Košice chystajú ostrý štrajk, dôvodom je neriešenie jeho kritickej situácie

Zamestnanci Dopravného podniku mesta Košice chystajú ostrý štrajk, dôvodom je neriešenie jeho kritickej situácie

Nepriaznivý stav v DPMK je podľa odborárov dôsledkom dlhodobého nedoriešenia ekonomickej situácie a systému financovania mestskej hromadnej dopravy v meste zo strany mesta.

Zamestnanci Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) plánujú vo februári vyhlásiť ostrý štrajk.

Dôvodom je neriešenie kritickej situácie v DPMK, nedostatok financií na zabezpečenie úloh, ktoré mu vyplývajú ako prevádzkovateľovi mestskej hromadnej dopravy v Košiciach, a to aj napriek prijatým a prijímaným úsporným opatreniam.

Informovala o tom predsedníčka Integrovaného odborového zväzu Marta Brodzianska.

„Dňa 31. januára sa konalo mimoriadne zasadnutie Výborov základných organizácií pri Dopravnom podniku mesta Košice, akciová spoločnosť – Základná organizácia IOZ pri DPMK, a. s. a Základná organizácia Vodičov MHD pri DPMK, a. s. Na tomto zasadnutí bol zvolený štrajkový výbor zložený z členov jednotlivých výborov základných organizácií a jednomyseľne bolo odsúhlasené vyhlásenie ostrého neobmedzeného štrajku na niektorý deň v mesiaci február 2023,“ uviedla Brodzianska.

Nepriaznivý stav v DPMK je podľa odborárov dôsledkom dlhodobého nedoriešenia ekonomickej situácie a systému financovania mestskej hromadnej dopravy v meste zo strany mesta, zakladateľa DPMK, a.s., ako aj zodpovedajúcej zmluvy mesta s dopravným podnikom o výkonoch vo verejnom záujme, ktorá by reagovala na potreby cestujúcej verejnosti, rozvoja a skvalitňovania dopravy v Košiciach.

„V neposlednom rade ide aj o zachovanie pracovných miest v dopravnom podniku, pracovných podmienok zamestnancov a ich spravodlivého finančného odmeňovania s ohľadom na rast inflácie, cien energií a celkových životných nákladov,“ dodala Brodzianska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie