• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Zákon o krátkych odbytových reťazcoch by mal zabezpečiť kvalitné potraviny do školských jedální ako aj domovov sociálnych služieb

Zákon o krátkych odbytových reťazcoch by mal zabezpečiť kvalitné potraviny do školských jedální ako aj domovov sociálnych služieb

Prenášame návrh, ktorý urýchli dokončenie potravinového semaforu, nakoľko sa ministerstvo rozhodlo tento projekt dokončiť

Nový pripravovaný zákon o krátkych odbytových reťazcoch, ktorý by mal nadobudnúť účinnosť od 1. januára 2024, by mal zabezpečiť, že sa do školských jedální a do domovov sociálnych služieb dostane čo najviac zdravých slovenských lokálnych potravín.

Správne zadefinovanie podmienok

Informovali o tom na piatkovej tlačovej besede dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan, generálna tajomníčka služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Zuzana Nouzovská a nezaradený poslanec NR SR Patrick Linhart.

Vlčan uviedol, že nový zákon by zabezpečil posilnenie budovania krátkych odbytových vertikál. Tým by sa podporili malé a stredné segmenty poľnohospodárov a potravinárov rodinných firiem a zrovnoprávnili by sa s veľkými nadnárodnými konglomerátmi.

„Dôležité je správne zadefinovanie podmienok. Jednou z nich je, že potravina môže prejsť iba dvoma stupňami spracovania, čím sa zabezpečí ďalšia podmienka ekologickosť, resp. skracovanie uhlíkovej stopy potravín,“ upresnil minister.

Internetový obchod

Dodal, že ďalším dôležitým kritériom je, aby deti nedostávali v školských jedálňach hydinové mäso pochybného pôvodu, ale aby dostali zdravé lokálne potraviny.

Neskôr je aj naplánovaný prvý slovenský internetový obchod so slovenskými kvalitnými a testovanými potravinami. Tento e-shop pomôže aj sociálne slabším skupinám.

„Prenášame návrh, ktorý urýchli dokončenie potravinového semaforu, nakoľko sa ministerstvo rozhodlo tento projekt dokončiť,“ uviedol Linhart. Dodal, že skúšobná verzia potravinového semaforu by sa mohla spustiť už v septembri.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie