• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Základné skupiny budúcoročných MS vo futbale vyžrebujú 1. apríla, zoznam tímov bude úplný až v júni

Základné skupiny budúcoročných MS vo futbale vyžrebujú 1. apríla, zoznam tímov bude úplný až v júni

Do konca marca 2022 bude známych 30 z 32 účastníkov šampionátu.

21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Žreb základných skupín na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta vo futbale v Katare sa uskutoční 1. apríla 2022. Potvrdila to Medzinárodná futbalová federácia.

V tom čase stále nebudú istí dvaja účastníci MS, ktoré sa budú konať prvýkrát v histórii na konci kalendárneho roka v termíne 21. 11. - 18. 12. 2022 a zároveň premiérovo na Arabskom polostrove.

Zatiaľ majú istotu Nemci a Dáni

V posledný marcový deň roka 2022 sa rovnako v katarskej Dauhe začne výročný kongres FIFA za účasti všetkých 211 národných zväzov. Informoval o tom prezident FIFA Gianni Infantino.

Do konca marca 2022 bude známych 30 z 32 účastníkov šampionátu, aktuálne majú istotu okrem domáceho Kataru iba dve európske krajiny Nemecko a Dánsko.

Dosiaľ iba tieto reprezentácie si vybojovali účasť z európskej kvalifikácie, kde už Slovensko definitívne prišlo o šancu na postup.

Odohrajú medzikontinentálne play-off

Posledných dvoch účastníkov spomedzi 32 krajín určí až júnové medzikontinentálne play-off, ktoré sa malo pôvodne konať v marci.

Proti sebe nastúpia po jednom tíme z kvalifikačných zápolení v Ázii, Oceánii, regióne Severnej a strednej Ameriky ako aj Južnej Ameriky.

Viac k téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie