• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Základné školy mali o projekt doučovania záujem, najviac žiadostí prišlo z dvoch krajov

Základné školy mali o projekt doučovania záujem, najviac žiadostí prišlo z dvoch krajov

Priemerne bol školám na doučovanie vyčlenený finančný príspevok vo výške zhruba 4 700 eur. Najnižší príspevok bol 1 050 eur a najvyšší 19 800 eur.

Do projektu doučovania s názvom Spolu múdrejší 2 sa zapojilo najviac škôl z Košického kraja, a to viac ako 120.

Naopak, najmenej ich bolo v Bratislavskom kraji, v ktorom vo výzve uspelo takmer 20 škôl. Vyplýva to zo Zoznamu podporených žiadateľov, ktorý zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Dohromady bolo vo výzve podporených 551 škôl. Okrem Košického kraja mal nad 100 prihlásených škôl aj Prešovský kraj. Z Banskobystrického kraja sa zapojilo 92 škôl, zo Žilinského 73, Nitrianskeho 49, Trenčianskeho 42 a Trnavského 33.

Podporili všetky žiadosti

„Záujem o tento projekt bol na tej úrovni, ako sme predpokladali, keďže boli opäť podporené všetky žiadosti, ktoré spĺňali požiadavky výzvy,“ uviedlo ministerstvo školstva pre agentúru SITA.

Priemerne bol školám na doučovanie vyčlenený finančný príspevok vo výške zhruba 4 700 eur. Najnižší príspevok bol 1 050 eur a najvyšší 19 800 eur.

Koľko žiakov a učiteľov sa do doučovania zapojilo ministerstvo zatiaľ nevie uviesť, pretože skutočné počty budú známe až po skončení projektu. V projekte plánuje pokračovať od januára 2022 pod názvom Spolu múdrejší 3.

Projekt priniesol viacero zmien

Základné školy sa mohli začiatkom školského roka zapojiť do výzvy programu doučovania Spolu múdrejší 2 patriacim pod Plán obnovy a odolnosti SR na mesiace október až december 2021. Na výzvu rezort školstva vyčlenil celkovo 2,5 milióna eur.

Oproti minulému ročníku priniesol projekt aj viacero zmien, ktoré mali uľahčiť školám doučovanie. Ide napríklad o zníženie minimálneho počtu hodín doučovania na týždeň zo šiestich na štyri vyučovacie hodiny. V praxi by to malo byť desať žiakohodín a dve hodiny na prípravu za týždeň.

Zvýšili sa aj odmeny pre koordinátorov

Ministerstvo zvýšilo aj odmeny pre koordinátora projektu. Suma 150 alebo 200 eur, ktorá sa odvíja od počtu doučovateľov v škole, sa teraz nebude vyplácať za celé obdobie, ale za každý mesiac doučovania.

Vlani cez projekt Spolu múdrejší ministerstvo podporilo viac ako 470 škôl z celého Slovenska sumou takmer 1,5 milióna eur. Najväčší záujem o účasť na projekte bol na východe Slovenska, v Košickom kraji sa prihlásilo 108 a v Prešovskom kraji 97 škôl.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie