• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Zakladateľ spoločnosti Huawei pochybuje o ukončení amerických sankcií po nástupe Bidena

Zakladateľ spoločnosti Huawei pochybuje o ukončení amerických sankcií po nástupe Bidena

Žen Čeng-fej uviedol, že spoločnosť by mohla slabý obchod vykompenzovať silnejším predajom sieťových zariadení a ďalších technológií.

9.2.2021 (Webnoviny.sk) - Zakladateľ spoločnosti Huawei v utorok vyslovil pochybnosti o tom, že prezident USA Joe Biden zruší uvalené americké sankcie, ktoré narušili predaj produktov tejto čínskej nadnárodnej telekomunikačnej a hardvérovej spoločnosti. Vyjadril však presvedčenie, že firma napriek neľahkým časom dokáže prežiť.

Žen Čeng-fej uviedol, že spoločnosť Huawei by mohla slabý obchod vykompenzovať silnejším predajom sieťových zariadení a ďalších technológií. „Stále môžeme prežiť aj bez toho, aby sme sa spoliehali na predaj telefónov,“ povedal novinárom.

Huawei čelí americkým sankciám, ktoré firme sťažujú prístup k väčšine amerických technológií a komponentov. Bývalý prezident USA Donald Trump označil Huawei za bezpečnostné riziko, keď spoločnosť obvinil z účasti na špionážnych aktivitách v prospech čínskej vlády. Huawei však tieto tvrdenia popiera.

Spoločnosť Huawei poskytuje informačné a komunikačné technológie (ICT), technologické infraštruktúry a inteligentné zariadenia v štyroch kľúčových doménach - telekomunikačné siete, IT, inteligentné zariadenia a cloudové služby. Má viac ako 188 000 zamestnancov a pôsobí vo viac ako 170 krajinách a regiónoch. Spoločnosť bola založená v roku 1987 a je súkromnou spoločnosťou vo vlastníctve zamestnancov.

Žen Čeng-fej uviedol, že vlaňajšie tržby a zisky Huawei boli vyššie ako v roku 2019. Neuviedol však žiadne podrobnosti.

Viac k téme: sankcie, špionáž, technológia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie