• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Zakladateľ PS Štefunko investoval do neslávne známej firmy, skončila so státisícovými dlhmi

Zakladateľ PS Štefunko investoval do neslávne známej firmy, skončila so státisícovými dlhmi

Štefunko, ktorý v súčasnosti kandiduje v parlamentných voľbách zo siedmeho miesta za Progresívne Slovensko, zároveň deklaruje, že svoje daňové a poistné povinnosti vždy platí načas.

28.8.2023 (SITA.sk) - Firma, do ktorej investoval zakladateľ Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko, skončila s dlhmi voči štátu. Konštatuje to Nadácia Zastavme korupciu v rámci analýz majetkov lídrov politických strán, ktoré pripravila v spolupráci s portálmi Finstat.sk a Transparex.sk.

Ivan Štefunko je štvrtinovým akcionárom spoločnosti Monogram Ventures. Táto bola materskou firmou Monogram Technologies, ktorá sa v minulosti spomínala v médiách v súvislosti s predraženými štátnymi zákazkami.

Vymazanie z obchodného registra

Neslávna známa Monogram Technologies, v ktorej bol Štefunko akcionárom, napokon skončila v roku 2021 vymazaním z obchodného registra. V čase výmazu firma dlhovala štátu najmä na daniach, ale aj odvodoch takmer 260-tisíc eur,“ upozornila nadácia.

Štefunko reagoval, že ako minoritný akcionár nemal ani nepriamy vplyv na riadenie firmy. „Ako bývalý akcionár to hodnotím, samozrejme, negatívne a neteší ma, že jedna z viacerých spoločností, do ktorých som investoval takzvaný rizikový kapitál, takto dopadla. Pritom to bola IT firma roka 2013,“ uviedol.

Kandidácia zo siedmeho miesta

Zdôraznil, že nepôsobil v orgánoch tejto spoločnosti, ale ani jej materskej firmy, takže jej úpadok vnímal len z pozície minoritného akcionára bez možnosti vplyvu na chod riadiacich orgánov.

Za ostatné štyri roky som z dôvodu predaja mojich účastí na viacerých spoločnostiach na daniach na Slovensku zaplatil vyše 650-tisíc eur a na zdravotných odvodoch takmer 370-tisíc eur, teda spolu viac ako milión eur,“ skonštatoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie