• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Zákazníci Tesca odovzdali komunitným projektom 2,65 milióna hlasov

Zákazníci Tesca odovzdali komunitným projektom 2,65 milióna hlasov

Stále vysoký záujem ľudí o zlepšenie života vo svojej komunite potvrdilo hlasovanie zákazníkov Tesca v 10.

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Stále vysoký záujem ľudí o zlepšenie života vo svojej komunite potvrdilo hlasovanie zákazníkov Tesca v 10. edícii grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Svojim obľúbeným projektom odovzdali vposlednej edícii 2,65 milióna hlasov. Od 17. januára do 13. februára tohto roka ľudia v 154 predajniach Tesca po celom Slovensku rozhodli o výške podpory pre 231 lokálnych projektov. Najviac hlasov vo forme žetónov získali projekty z oblasti zdravia, športu a vzdelávania.

Jubilejná desiata edícia grantového programu prináša finančnú podporu navyše pre desať projektov vo výške 13 000 eur. Program Tesca tak podporí celkovo vybrané projekty na Slovensku sumou až vyše 182-tisíc eur.

"Tesco dlhodobo podporuje komunity vo všetkých regiónoch, v ktorých pôsobí. Teší nás, že naši zákazníci už systém hlasovania žetónmi poznajú a do hlasovania sa radi zapájajú. Dokonca už od našich kolegov pri pokladni zväčša nepotrebujú informáciu, na aký účel žetón slúži. Je úžasné, že vďaka všetkým edíciám grantovému programu Vy rozhodujete, my pomáhame sme mohli podporiť realizáciu 1 849 skvelých projektov vsume dokopy až 1,51 milióna eur. Ďakujeme všetkým zákazníkom za každý jeden hlas," hovorí Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca.

O víťazných lokálnych projektoch rozhodli zákazníci hlasovaním v jednotlivých  regiónoch Slovenska, odovzdať svoj hlas mohli vo všetkých 154 obchodoch Tesca. Nápady s najviac žetónmi od zákazníkov podporí Tesco sumou 1 300 eur, na druhom mieste sumou 600 eur a  nápady na treťom mieste sumou 300 eur. O podpore navyše v celkovej výške 13 000 eur rozhodli v hlasovaní kolegovia z Tesca. Najviac žetónov odovzdali svojim obľúbeným projektom zákazníci v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji.

"Veľmi sa tešíme a ďakujeme za túto podporu. Peniaze použijeme na výstavbu jazdiarne, v ktorej bude prebiehať bezplatná hipoterapia a kanisterapia pre hendikepované deti a deti zo sociálne znevýhodnených rodín," hovorí Ivana Brutenič z občianskeho združenia Kone ľuďom zo Smoleníc, ktoré vďaka hlasovaniu zákazníkov aj podpore navyše v hlasovaní kolegov získalo až 2 600 EUR.

Rovnaká suma putuje aj na stredné Slovensko občianskemu združeniu Edujoy z Martina na realizáciu projektu Aj TY buď EKO-logický. V rámci tohto projektu, pri príležitosti Dňa Zeme, združenie zapojí študentov a dobrovoľníkov do ekoworkshopov, revitalizácie zelene, vyčistenia priestorov, výsadby záhonov a stromov, obnovy átrií a detských preliezok na školských dvoroch škôl v Martine a Priekope. Tie slúžia ako  zelené  voľnočasové  priestory pre miestne komunity.

Vďaka hlasovaniu zákazníkov bude na východe Slovenska krajšia napríklad aj Kalvária v Rožňave. Centrum pre obnovu pamiatok Rožňava získalo z grantové programu Tesca 1 300 eur a za tieto prostriedky vybuduje odpočívadlo vedľa informačného panelu pri parkovacej ploche, kde si návštevníci kalvárie budú môcť oddýchnuť.

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame podporuje rozličné verejnoprospešné iniciatívy z oblasti zdravia, športu, vzdelávania či kultúry. Môže ísť napríklad o vybudovanie detského ihriska či cyklotrasy, vytvorenie športovej aktivity pre škôlkarov alebo seniorov, bezpečnejšie fungovanie centra voľného času, postavenie hmyzieho hotela i ochranu včiel. Príležitosť dostanú aj projekty, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy alebo podporiť zdravie a imunitu. Doteraz miestne organizácie, samosprávy, školy či neziskovky prihlásili do všetkých desiatich edícií programu takmer 4 200 nápadov.

Celkový zoznam víťazných projektov zo všetkých edícií je k dispozícii na webstránke grantového programu.

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa doposiaľ zrealizovalo v regiónoch popri stovkách iných projektov napríklad:

  • 105 kultúrnych podujatí
  • 58 ihrísk
  • 199 vzdelávacích aktivít
  • 154 úprav verejných záhrad a parkov
  • 13 detských táborov
  • 21 pomocí pre útulky pre zvieratá
  • 8 aktivít na ochranu včiel

Zdroj: Tesco SR

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie