• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Záhrada ako prameň zdravia: Tieto vône dokážu liečiť

Záhrada ako prameň zdravia: Tieto vône dokážu liečiť

Svojou osviežujúcou a chladivou vôňou je jedným z najobľúbenejších riešení mnohých domácností.

Liečivé vône v záhradách nie sú len o výnimočnej kráse a vôni kvetov a bylín. Sú tiež nástrojom, ktorý môže pomôcť zlepšiť naše zdravie a pohodu. Aromaterapia, staroveká prax používania vôní na liečenie, je v súčasnosti vedecky dokázaným spôsobom, ako sa liečiť pomocou aróm z prírody.

Vanilka

Táto exotická rastlina je oveľa viac ako len voňavá prísada do našich dezertov. Aróma vanilky je skutočne liečivá. Má schopnosť utíšiť bolesť a uvoľniť napäté svaly. Jej sladká vôňa môže byť účinným nástrojom v boji proti stresu a napätiu. Ak chcete využiť výhody vanilky, vytvorte zmes oleja z vanilky s inými olejmi, ako je olivový alebo mandľový, a použiteť ho na uvoľňujúcu masáž. To nielenže zvlhčí pokožku, ale tiež vám prinesie liečivé výhody vanilky.

Fenikel

Toto tradičné korenie je známe svojimi liečivými účinkami, najmä keď ide o tráviaci trakt. Semená feniklu majú schopnosť uvoľniť hladké svalstvo, čo môže byť veľmi užitočné pri kŕčoch alebo nafukovaní. Feniklový olej môže byť tiež veľmi účinný, keď je aplikovaný lokálne. Ako na to? Zmiešajte zmes feniklového oleja s olivovým olejom a aplikujte na brucho, ktoré prikryjete s nahriatym uterákom. Minimálne 10 minút odpočívajte a nechajte pôsobiť suché teplo na uvoľnenie kŕčov.

Mäta

Svojou osviežujúcou a chladivou vôňou je jedným z najobľúbenejších riešení mnohých domácností. Jej liečivé vlastnosti sú vedecky dokázané a v niektorých prípadoch môžu byť účinnejšie ako tradičné lieky proti bolesti. Mätový olej, najmä keď je riedený alkoholom, ako vodka, môže byť vynikajúcim riešením na miestnu liečbu bolesti hlavy. Touto zmesou treba potierať napríklad spánky. Mäta totiž pôsobí stimulačne na nervové zakončenia a tým uľavuje od bolesti.


Príroda je skutočným pokladom, keď ide o liečivé rastliny. Aromaterapia nám poskytujete nástroj, ako využiť tieto dary prírody pre naše zdravie a pohodu. Ak ste ešte nikdy nevyskúšali liečivé vône z vašej záhrady, možno je najvyšší čas začať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie