• Dnes je: Štvrtok 05. augusta 2021 meniny má Hortenzia

Zadržanie Pčolinského bude podľa Transparency veľkým testom pre špeciálnu prokuratúru vedenú Lipšicom

Zadržanie Pčolinského bude podľa Transparency veľkým testom pre špeciálnu prokuratúru vedenú Lipšicom

Zadržanie Vladimíra Pčolinského podľa Transparency International Slovensko (TIS) ukazuje, že polícia má voľné ruky aj pri nominantoch súčasnej vlády.

11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Zadržanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského pre podozrenie z korupcie je, paradoxne, dobrou správou pre Slovensko.

Uviedla to organizácia Transparency International Slovensko (TIS), podľa ktorej zadržanie ukazuje, že polícia má voľné ruky aj pri nominantoch súčasnej vlády. Informovala o tom TIS na svojom profile na sociálnej sieti.

„Bude to aj veľkým testom pre špeciálnu prokuratúru vedenú Danielom Lipšicom, kedysi blízkym spolupravníkom zadržaného Pčolinského. Presne pre takéto konflikty záujmov sme boli za to, aby tento protikorupčný úrad neviedol bývalý politik,“ pokračovala TIS.

Organizácia však dodáva, že je to aj potenciálne smutná správa o schopnosti vládnej koalície nominovať do dôležitej pozície „rovného“ človeka.

„Ale skutočnú vinu či nevinu definitívne určia až ďalšie udalosti, prípadne súd. Osud Pčolinského v istom zmysle povie o návrate vlády spravodlivosti na Slovensku viac ako to, ako nakoniec skončia Marian Kočner, Tibor Gašpar či Monika Jankovská,“ uzavrela TIS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie