• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Zadržanie novinára denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha v Rusku je nezákonné

Zadržanie novinára denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha v Rusku je nezákonné

V prípade, že Gershkovicha uznajú za vinného, hrozí mu až 20 rokov väzenia.

Vláda Spojených štátov v pondelok oficiálne označila zatknutie novinára denníka Wall Street Journal (WSJ) Evana Gershkovicha v Rusku za nezákonné a vyzvala na jeho okamžité prepustenie. Informovali o tom v pondelok večer agentúry AFP a AP.

"Minister (zahraničných vecí Antony) Blinken dnes rozhodol, že Evan Gershkovich je neoprávnene zadržiavaný Ruskom," uvádza sa vo vyhlásení rezortu diplomacie USA.

"Žurnalistika nie je zločin. Odsudzujeme pokračujúce potláčanie nezávislých hlasov v Rusku zo strany Kremľa a jeho pokračujúcu vojnu proti pravde,“ dodalo ministerstvo.

Toto rozhodnutie znamená, že prípadom sa teraz bude zaoberať osobitný vyslanec USA pre rukojemníkov Roger Carstens a k dispozícii bude mať dodatočné zdroje.


Gershkovicha zadržali 29. marca v Jekaterinburgu pre údajnú špionáž. Federálna bezpečnostná služba (FSB) ho v piatok obvinila zo snahy získať utajované informácie o ruskom zbrojárskom podniku. Redakcia WSJ toto obvinenie poprela.

Ministerstvo zahraničných vecí USA ďalej uviedlo, že americká vláda USA poskytne Gershkovichovi a jeho rodine všetku potrebnú podporu a vyzvalo Rusko, aby prepustilo aj ďalšieho zadržaného amerického občana Paula Whelana.


V prípade, že Gershkovicha uznajú za vinného, hrozí mu až 20 rokov väzenia.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie