• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Zadržali medzinárodne hľadaného teroristu, Ukrajinec mal zmenenú identitu

Zadržali medzinárodne hľadaného teroristu, Ukrajinec mal zmenenú identitu

Košický krajský súd má 48 hodín na to, aby rozhodol, či muža vydá úradom späť na Ukrajinu.

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) - V Košiciach zadržali medzinárodne hľadaného teroristu, informuje portál Noviny.sk v reportáži . Pôvodom Ukrajinec mal maďarské občianstvo a zmenené meno.

"Naši východní susedia po ňom pátrali pre veľmi závažné zločiny. Podľa nich mohol vo svojich aktivitách pokračovať a byť veľkou hrozbou. Napokon ho naše jednotky v utorok 19. júna dolapili v tichosti, informujú Noviny.sk . Na vypátraní ukrajinského teroristu pracovala polícia týždne. Na akcii sa podieľali policajti Národnej protizločineckej jednotky a Národnej protiteroristickej jednotky Národnej kriminálnej agentúry v súčinnosti s policajtmi Národnej ústredne Interpol," informoval televíziu JOJ v hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Mal zmenenú identitu

"Muž bol zadržaný na základe žiadosti Interpolu Kyjev," uviedol hovorca krajskej prokuratúry Milan Filičko. Ukrajinec sa zdržiaval v Košiciach dva roky a bývanie si podľa reportáže vyhliadol len niekoľko metrov od policajnej stanice.

Vystupoval pod zmenenou identitou ako Vladimír G. a mal falošné doklady. Do rúk polície sa dostala aj jeho fotografia z minulosti, kde je aj s ďalšími mužmi ozbrojený ťažkou muníciou.

Teroristické skupiny mal zásobovať zbraňami

Slovenská polícia pre TV JOJ potvrdila, že ide o mimoriadne nebezpečného zločinca. V minulosti dokonca zaútočil na policajtov a policajné autá granátmi a samopalom.

"Osoba je hľadaná pre podozrenie zo spáchanie trestných činov úmyselného ublíženia na zdraví, hrozby zabitia, ilegálneho držania rukojemníka, ďalej gangsterstva, terorizmu, útoku na verejných činiteľov a ďalšie trestné činy," povedal pre TV JOJ Filičko.


Podľa informácii TV JOJ teroristické skupiny údajne zásoboval zbraňami. Polícia preto použila pri jeho zatýkaní mimoriadne opatrenia. Košický krajský súd má 48 hodín na to, aby rozhodol, či muža vydá úradom späť na Ukrajinu.

"Muž sa momentálne nachádza v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až 15 rokov," informoval Wäldl.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie