• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Zachráňme gastro apeluje na poslancov: Schváľte zníženie DPH a my už žiadnu pomoc nebudeme potrebovať

Zachráňme gastro apeluje na poslancov: Schváľte zníženie DPH a my už žiadnu pomoc nebudeme potrebovať

Podľa iniciatívy by to bol užitočný a administratívne lacný krok.

3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva Zachráňme gastro vyzýva poslancov Národnej rady k zníženiu DPH pre reštaurácie už dnes.

V dnešný deň bude parlament hlasovať o poslaneckom návrhu na zníženie tejto dane. Informuje o tom Ján Laš z iniciatívy Zachráňme gastro v tlačovej správe.

„V žiadnom prípade nechceme vstupovať do politiky, ani nikomu prejavovať sympatie, či nesympatie. Vieme, že meniť dane poslaneckými návrhmi je neštandardné. No štát dnes nevie, pre svoje byrokratické opatrenia, doručiť určenú pomoc reštauráciám ani z ministerstva dopravy, ani z ministerstva hospodárstva.

Pritom všetky relevantné politické strany, vrátane ministerstva financií, dnes takéto zníženie DPH podporujú. Preto vyzývame všetkých poslancov, znížte DPH už dnes, presuňte nespotrebované peniaze na pomoc na prípadnú kompenzáciu dopadov na štátny rozpočet a my už žiadnu mimoriadnu pomoc pre náš sektor, pokiaľ budú reštaurácie úplne a bez obmedzení otvorené, nebudeme potrebovať,“ uviedol hovorca iniciatívy Laš.

Iniciatíva tvrdí, že Slovensko jednou z európskych krajín, ktoré nemajú zníženú sadzbu DPH pre reštaurácie. Vlády jednotlivých štátov počas pandémie dočasne znížili sadzbu dane z pridanej hodnoty pre konzumáciu v reštaurácii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie