• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Zachráňme gastro apeluje na poslancov: Schváľte zníženie DPH a my už žiadnu pomoc nebudeme potrebovať

Zachráňme gastro apeluje na poslancov: Schváľte zníženie DPH a my už žiadnu pomoc nebudeme potrebovať

Podľa iniciatívy by to bol užitočný a administratívne lacný krok.

3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva Zachráňme gastro vyzýva poslancov Národnej rady k zníženiu DPH pre reštaurácie už dnes.

V dnešný deň bude parlament hlasovať o poslaneckom návrhu na zníženie tejto dane. Informuje o tom Ján Laš z iniciatívy Zachráňme gastro v tlačovej správe.

„V žiadnom prípade nechceme vstupovať do politiky, ani nikomu prejavovať sympatie, či nesympatie. Vieme, že meniť dane poslaneckými návrhmi je neštandardné. No štát dnes nevie, pre svoje byrokratické opatrenia, doručiť určenú pomoc reštauráciám ani z ministerstva dopravy, ani z ministerstva hospodárstva.

Pritom všetky relevantné politické strany, vrátane ministerstva financií, dnes takéto zníženie DPH podporujú. Preto vyzývame všetkých poslancov, znížte DPH už dnes, presuňte nespotrebované peniaze na pomoc na prípadnú kompenzáciu dopadov na štátny rozpočet a my už žiadnu mimoriadnu pomoc pre náš sektor, pokiaľ budú reštaurácie úplne a bez obmedzení otvorené, nebudeme potrebovať,“ uviedol hovorca iniciatívy Laš.

Iniciatíva tvrdí, že Slovensko jednou z európskych krajín, ktoré nemajú zníženú sadzbu DPH pre reštaurácie. Vlády jednotlivých štátov počas pandémie dočasne znížili sadzbu dane z pridanej hodnoty pre konzumáciu v reštaurácii.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie