• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Začal sa proces s Andrejom, obžalovaným z pokusu o vraždu. Odmieta vinu a súdu ponúkol vlastnú verziu

Začal sa proces s Andrejom, obžalovaným z pokusu o vraždu. Odmieta vinu a súdu ponúkol vlastnú verziu

Podľa obžaloby vo vlastnej záhradnej chatke polial svoju priateľku benzínom a podpálil.

21.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na Okresnom súde v Trenčíne sa v utorok predpoludním začal proces so 48-ročným Andrejom S., ktorého obžalovali z pokusu o vraždu jeho priateľky Simony. Obžaloba mu kladie za vinu, že v októbri minulého roka ju vo vlastnej záhradnej chate v Myjave polial benzínom a podpálil. Obžalovaný svoju vinu rezolútne popiera.

Žena vyskočila z chatky cez okno

Andrej bol v minulosti 14-krát súdne trestaný a aj tesne pred skutkom mal nastúpiť do ročného výkonu trestu.

Podľa obžaloby svoju 28-ročnú priateľku ráno zobudil s kanistrom v ruke a oznámil jej, že má nástup do väzenia a aby mu nebola neverná, musí ju poliať a zapáliť. Následne tak naozaj urobil, benzín rozlial aj v interiéri chatky a zapaľovačom ho zapálil.

Žena si po vzniku požiaru vyzliekla oblečenie poliate benzínom a vyskočila z chatky von oknom, pričom vyviazla bez zranení.

Poškodená je podľa znalcov nedôveryhodná

Obžalovaný trvá na tom, že je nevinný a súdu ponúkol vlastnú verziu prípadu s tým, že ráno si bol kúpiť cigarety „Neskôr som opäť zadriemal a zobudil som sa až na vzniknutý oheň. Podarilo sa mi vybehnúť cez dvere von, Simona už stála vonku asi dva metre odo mňa," uviedol Andrej. K možnému dôvodu vzniku požiaru s nevyjadril.

Samotná poškodená na pojednávanie síce bola predvolaná, ale deň pred jeho konaním sa ospravedlnila pre boľavý zub. „Traja súdni znalci uviedli, že poškodená osoba je značne nedôveryhodná v dôsledku jej mentálnej zaostalosti, drogovej závislosti a navyše nie je schopná vierohodne reprodukovať prežité udalosti. Na jedinej výpovedi takejto osoby nie je dôvodné založiť nielen obvinenie a už vôbec nie obžalobu," skonštatoval Andrejov obhajca.

Ten trval na tom, aby poškodená Simona bola vypočutá na hlavnom pojednávaní, a tak sudkyňa odročila pojednávanie na 18. augusta.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie