• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Za zvyšovanie zmluvných objemov pre laboratóriá môže pandémia COVID-19 aj náklady na PCR testy, tvrdí VšZP

Za zvyšovanie zmluvných objemov pre laboratóriá môže pandémia COVID-19 aj náklady na PCR testy, tvrdí VšZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP).

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) tvrdí, že zvyšovanie zmluvných objemov pre laboratóriá bolo dôsledkom mimoriadnej kovidovej situácie v roku 2022. Taktiež sa na situácii podpísal nárast počtu PCR testov a náklady na ich úhradu.

Poisťovňa preto zaviedla kontrolný mechanizmus v podobe navýšenia stanovených limitov. Reaguje tak na vyjadrenia o tom, že dotuje súkromné laboratória Medirex. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

„Je tiež potrebné zdôrazniť, že úhradový mechanizmus v laboratóriách hovorí o zmluvných objemoch, nie o úhradách. Jednoducho povedané, poisťovňa hradí len to, čo je pacientovi reálne poskytnuté,” upozornila Peterová. Zdôraznila, že poisťovňa koná vždy transparentne, s ohľadom na efektívne využívanie verejných zdrojov a najmä v záujme pacientov.

Šéf dozornej rady VšZP Martin Smatana sa minulý týždeň v relácii denníka Plus jeden deň vyjadril, že laboratóriá Medirex dosahujú enormné zisky aj vďaka príjmom od štátnej zdravotnej poisťovne. Dozorná rada sa podľa neho cíti oklamaná, keďže vedenie VšZP prisľúbilo, že sa marže pre laboratóriá nebudú navyšovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie