• Dnes je: Utorok 07. júla 2020 meniny má Oliver

Za prejazd známou Lombard Street v San Franciscu sa zrejme bude musieť platiť

Za prejazd známou Lombard Street v San Franciscu sa zrejme bude musieť platiť

Miestni obyvatelia sa roky sťažovali a žiadali úrady, aby riešili dopravné zápchy, odpadky a vstupovanie na súkromné pozemky bez povolenia.

7.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tisícky turistov zrejme budú musieť už čoskoro platiť za prejazd známou kľukatou Lombard Street v San Franciscu. Na návštevu ulice si tiež budú musieť vopred urobiť rezerváciu.

Kalifornskí zákonodarcovia totiž vo štvrtok schválili návrh zákona, ktorý povoľuje San Franciscu vytvorenie platobného a rezervačného systému pre Lombard Street. Zákon ešte musí podpísať guvernér Gavin Newsom.

Sanfranciský dopravný úrad navrhol za prejazd poplatok päť dolárov za auto počas pracovných dní a 10 dolárov počas víkendov a sviatkov (v prepočte zhruba 4,5 a 9 eur).

Miestni obyvatelia sa pritom už roky sťažovali a žiadali úrady, aby riešili dopravné zápchy, odpadky a vstupovanie na súkromné pozemky bez povolenia. Malebná ulička sa podľa nich zmenila na preplnený zábavný park.

V lete podľa odhadov 183-metrovú ulicu navštívi denne asi šesťtisíc ľudí a rady áut sa tiahnu na vzdialenosť niekoľkých blokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie